200-lecie Kanału Augustowskiego – lista rezerwowa!

200-lecie Kanału Augustowskiego

6 sierpnia 2023

jednodniowa historia rejs statkiem

UWAGA! Lista rezerwowa!

200-lecie Kanału Augustowskiego

Kanał Augustowski pretenduje do miana jednej z najważniejszych budowli hydrotechnicznych w Polsce, od lat trwają starania o wpisanie go na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Podczas naszej wyprawy przemierzymy całą długość kanału po polskiej stronie, od pierwszej do ostatniej śluzy i poznawać będziemy jego specyfikę zarówno z brzegu, jak i z pokładu statku wycieczkowego. TRASA: JAMINY- DĘBOWO - GABOWE GRĄDY - AUGUSTÓW - STUDZIENICZNA - PANIEWO - REZERWAT PERKUĆ - MIKASZÓWKA - RUDAWKA

280 zł/os 270 zł/os. - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Augustów”, gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku lub online.

Prosimy mieć ze sobą drobne na datki w świątyniach.

transport autokarem turystycznym, usługa przewodnicka, obiad, bilety do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, ubezpieczenie NNW.

poprzez formularz rezerwacji (po prawej stronie) lub e-mail/telefon do biura RO PTTK (570 15 15 45) przyjmujemy do 21 lipca 2023 r.

7:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
JAMINY
Drewniany kościół z XVIII w. pw. św. Mateusza
DĘBOWO
Pierwsza śluza na Kanale Augustowskim, licząc od strony Biebrzy, powstała w latach 1826-1827
GABOWE GRĄDY
Wieś staroobrzędowców z molenną i cmentarzem
AUGUSTÓW
Zwiedzimy Muzeum Kanału Augustowskiego z mapami i i dokumentami oraz prezentacją filmu na temat historii Kanału Augustowskiego.

Następnie odbędziemy rejs statkiem do Studzienicznej ze śluzowaniem w Przewięzi.

STUDZIENICZNA
Miejsce kultu religijnego malowniczo położone na półwyspie
PŁASKA
Dziewiąta śluza na Kanale Augustowskim – Śluza PANIEWO – to jedyna dwukomorowa śluza na terenie Polski, wybudowana w latach 1926-1928.

Obiad

Następnie odbędziemy ok. 4 km spacer po wodno-torfowiskowo-leśnym REZERWACIE PERKUĆ, w skład którego wchodzi śródleśne, zarastające jezioro Kruglak oraz otaczające je torfowiska i lasy.

MIKASZÓWKA
Jedenasta śluza na Kanale Augustowskim, wybudowana w 1828 r.
RUDAWKA
Śluza Kurzyniec, piętnasta na Kanale Augustowskim, położona na granicy polsko-białoruskiej, została wybudowana w latach 1828-1829
Ok. 21:00 powrót do Białegostoku