Podwarszawskie wille i rezydencje

Podwarszawskie wille i rezydencje

28 czerwca 2025

Podwarszawskie wille i rezydencje

Zapraszamy na podróż do świata drewnianych willi, zamków i pałaców, czyli odwiedzimy sąsiednie ziemie mazowieckie TRASA: OTWOCK - OTWOCK WIELKI - GÓRA KALWARIA - CZERSK

Cena:

320 zł/os. 300 zł/os. (dla członków PTTK) Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Podwarszawskie wille”, gotówką/kartą w biurze Organizatora lub online.

Uwagi:

1) Do wycieczek jednodniowych mają zastosowanie zapisy OWU zamieszczone na stronie www. 2) Prosimy mieć drobne na datki w sanktuarium.

W cenie:

- przejazd autokarem - usługa pilocka - usługa miejscowego przewodnika - bilety wstępu do zwiedzanych obiektów - obiad - ubezpieczenie NNW - system nagłaśniający tour guide

Zgłoszenia

imię, nazwisko, data urodzenia oraz numer kontaktowy z dopiskiem "Podwarszawskie wille". Wpłat należy dokonać do 18.06.2025.

PROGRAM

7:30 wyjazd z Białegostoku z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
OTWOCK
Spacer po Otwocku, który w średniowieczu był krainą sosen i piasku, jednak z biegiem czasu przekształcił się w uznany ośrodek letniskowo-sanatoryjny. Na swoje odkrycie Otwock czekał aż do XIX wieku, kiedy znany rysownik i malarz Michał Elwiro Andriolli zamieszkał tu i wybudował kilkanaście drewnianych willi dla letników z Warszawy. Tak rozpoczęła się historia Otwocka i stylu świdermajer.
OTWOCK WIELKI
Przejedziemy do małej wsi Otwock Wielki, która skrywa jeden z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych barokowych pałaców na Mazowszu – Pałac Bielińskich. Wzniesiony na wyspie na jeziorze Rokola, otoczony parkiem pełnym wiekowych drzew, ptaków i wiewiórek, zachwyca od pierwszego wejrzenia swoją wielkością i architekturą.
GÓRA KALWARIA
Kolejnym miejscem w podróży będzie Góra Kalwaria. Początkowo wieś rycerska, większe znaczenie zaczęła odgrywać w XVII wieku, kiedy to stała się miastem przeznaczonym tylko dla katolików. Osadzone zostały tu zakony dominikanów, franciszkanów, bernardynów, pijarów i marianów, a sam układ przestrzenny miasta tworzył system dróg kalwaryjskich. Odwiedzimy tu kościół zwany Wieczernikiem oraz muzeum św. Ojca Stanisława Papczyńskiego. Dowiemy się też co wspólnego z Górą Kalwarią miał słynny aktor Adolf Dymsza.
CZERSK
W kolejnym miejscu cofniemy się w czasie i odwiedzimy średniowieczny zamek w Czersku. Malownicze ruiny zamku skrywają burzliwą historię wyjątkowego grodu. Opowieść snuje się od legendarnego Magnusa Haroldsona, poprzez dokonania Piastów mazowieckich, winnice królowej Bony, zniszczenia potopu szwedzkiego, aż po dzień dzisiejszy.
Ok. 21:30 powrót do Białegostoku
Ogólne warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez PTTK Regionalny Oddział w Białymstoku

320 zł

Formularz rezerwacji
Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3
Oświadczenie 4

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.