Kulinarny spacer po Białymstoku

1 maja 2024, godz. 16:00

ok. 3 h pieszo degustacje

Kulinarny spacer po Białymstoku

Zapraszamy na bardzo smaczny spacer! Kulinarny Szlak Dawnego Białegostoku to podróż w przeszłość miasta i oglądanie jego zakamarków przez pryzmat smaków i zapachów, jakie się tu roztaczały w XVIII, XIX w. i w okresie międzywojennym.

90 zł/os. 80 zł/os. - dzieci i członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy online, gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na nr konta 81 10201332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Kulinarny”.

z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie bialystok.pttk.pl, e-mailem: ro.pttk.bialystok@gmail.com, telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00) do 25 kwietnia 2024 r.

usługa przewodnicka, degustacje potraw i napojów

1) Minimalna liczba osób, przy której spacer dojdzie do skutku: 20.

2) Na spacer obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, osoby niezgłoszone nie będą mogły dołączyć do spaceru w trakcie jego trwania.

3) Degustacje odbywać się będą na wolnym powietrzu, nie w restauracjach.

16:00 spotkanie z przewodnikiem przy Bramie Wielkiej pałacu Branickich
16:00-18:30 spacer po centrum Białegostoku połączony z degustacjami omawianych dań i napojów.

Na spacerze dowiesz się między innymi:

– co jedzono i pijano podczas wystawnych uczt na dworze Branickich,

– jakie napoje i smaki są pozostałością wielokulturowej tradycji miasta,

– czy istnieje jeden przepis na śledzia po białostocku,

– co to były „buzny”,

– jaki jest sekret dobrego „Ducha Puszczy”?

Spacery