Kulinarny spacer po Białymstoku

16 czerwca 2022, godz. 17:00

ok. 3 h pieszo degustacje

Kulinarny spacer po Białymstoku

Zapraszamy na bardzo smaczny spacer! Kulinarny Szlak Dawnego Białegostoku to podróż w przeszłość miasta i oglądanie jego zakamarków przez pryzmat smaków i zapachów, jakie się tu roztaczały w XVIII, XIX w. i w okresie międzywojennym.

60 zł/os. 50 zł/członkowie PTTK i dzieci Wpłaty przyjmujemy gotówka/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na nr konta 81 10201332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Kulinarny”.

z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie bialystok.pttk.pl, e-mailem:ro.pttk.bialystok@gmail.com, telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00) do 14 czerwca 2022 r.

usługa przewodnicka, degustacje potraw i napojów

1) Minimalna liczba osób, przy której spacer dojdzie do skutku: 15.

2) Na spacer obowiązuje wcześniejsza rezerwacja, osoby niezgłoszone nie będą mogły dołączyć do spaceru w trakcie jego trwania.

17:00 spotkanie z przewodnikiem przy Bramie Wielkiej pałacu Branickich
17:00-20:00 spacer po centrum Białegostoku połączony z degustacjami omawianych dań i napojów.

Na spacerze dowiesz się między innymi:

– co jedzono podczas wystawnych uczt na dworze Branickich,

– jakie napoje i smaki są pozostałością wielokulturowej tradycji miasta,

– czy istnieje jeden przepis na śledzia po białostocku,

– która białostocka cukiernia w pierwszym dniu niepodległości częstowała polskich żołnierzy drożdżówkami i herbatą,

– na ile sposobów można w naszym regionie jeść ziemniaka,

– co to były „buzny”,

– jaki jest sekret dobrego „Ducha Puszczy”?

Spacery
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki i regulamin udziału