Kurpie

25 września 2022

autokarem jednodniowa sztuka ludowa

Kurpie

Ta wycieczka skierowana jest do miłośników drewnianej architektury, wycinanek, tradycyjnej gwary, pieśni i tańców. Tu mieszkańcy odróżniają się od sąsiadów swoim barwnym folklorem. Zapraszamy serdecznie! TRASA: OSTROŁĘKA - KADZIDŁO - MYSZYNIEC - REZERWAT CZARNIA

199 zł/os 189 zł/os. - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Kurpie” lub gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku. Wpłaty za wycieczkę należy dokonać do 15.09.2022.

transport autokarem turystycznym, opieka pilota, usługa miejscowego przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obiad, ubezpieczenie NNW.

poprzez formularz rezerwacji (po prawej stronie) przyjmujemy do 15.09.2022 r.

8:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
OSTROŁĘKA
Zwiedzanie zaczniemy od zapoznania się z kulturą kurpiowską w Muzeum Kultury Kurpiowskiej, następnie spojrzymy na jedyny tego typu obiekt – Pomnik Mauzoleum żołnierzy poległych w bitwie pod Ostrołęką 26 maja 1831 roku. Wstąpimy również do kościoła pobernardyńskiego pw. św. Antoniego Padewskiego, zbudowany w latach 1666–1696, jest to jeden z najstarszych i najcenniejszych zabytków Ostrołęki.
KADZIDŁO
Duchowa stolica Kurpiów – obejrzymy tu urokliwą Zagrodę Kurpiowską – niewielkie muzeum typu skansenowskiego, kościół p.w. Św. Ducha, Grotę Matki boskiej i różaniec Obiad
MYSZYNIEC
W gwarze kurpiowskiej „Mysianiec” – jedyne miasto na Kurpiach, uważane za stolicę regionu. Przespacerujemy się po zaułkach miasteczka, zobaczymy dzwonnicę – najstarszą budowlę na Kurpiach i Bazylikę kolegiacką Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu, dla osób chętnych wejście na wieżę widokową z panoramą na miasteczko