Letnia stolica Polski – Augustów

3 lipca 2022

jednodniowa rejs statkiem degustacja Zbicieni

Letnia stolica Polski- Augustów

Jeśli chodzi o temat produktów regionalnych, to Augustów kojarzy nam się przede wszystkim zjagodziankami. Ale czy wiecie, że w letniej stolicy Polski od kilku lat przywracane są także tradycjepuszczańskiego bartnictwa połączonego z browarnictwem? O tym, między innymi, będzie nasza wycieczka!

199 zł/os. 190 zł/os. członkowie PTTK 170 zł/os. przewodnicy PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówka/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na nr konta 81 1020 1332 0000 1902 03228202 z dopiskiem „Augustów”.

prosimy przesyłaĆ poprzez załączony formularz kontaktowy do dnia 24.06.2022r.

usługa przewodnicka w Augustowie, obiad, degustacja Zbicieni, rejs, transport autokarem, ubezpieczenie NNW.

8:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
AUGUSTÓW
Zwiedzanie letniego kurortu wypoczynkowego województwa, położonego malowniczo wśród jezior.

Spacer bulwarami nad rzeką Nettą do Mola Radiowej Trójki i wyciągu nart wodnych, zwiedzanie Rynku Zygmunta Augusta, okolic Kanału Bystrego, Bazyliki Mniejszej, obowiązkowe zdjęcie z „Beatą z Albatrosa” oraz czas wolny na „augustowską jagodziankę”.

PRZEWIĘŹ
Udamy się na spacer ścieżką przyrodniczo-edukacyjną przez plażę „Patelnię” do Jeziora Kalejty i Jez. Białego (około 3 km).
Augustowska Miodosytnia
Wizyta w Augustowskiej Miodosytni, gdzie znawcy tematu uraczą nas opowieścią o bartnictwie na terenach Puszczy Augustowskiej. Dowiemy się w jaki sposób kultura bartna została wpisana na Reprezentatywną Listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO. Do tego czeka nas degustacja Zbicieni, miodów pitnych lub podpiwku na miodzie.
Obiad
Rejs
Rejs statkiem do malowniczej Doliny Rospudy, podczas którego przepłyniemy m.in. obok słynnego pomnika „Gołej Zośki”
Powrót do Białegostoku ok. 19:00