Literackim szlakiem

20 maja 2022

jednodniowa autokarem literatura

Literackim szlakiem

"Nieszczęście jest jak miłość, wiąże ludzi ze sobą" Zygmunt Krasiński Zapraszamy na wycieczkę obejmującą fragment Szlaku Literackiego Mazowsza. TRASA: Pułtusk - Ciechanów - Opinogóra - Krasne

290 zł/os 270 zł/os. - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Literackim szlakiem”, gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku lub online.

Uwagi

1) Prosimy mieć ze sobą drobne na datki w świątyniach oraz w Muzeum Rodu Krasińskich

transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, obiad, wstępy do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW.

poprzez formularz rezerwacji (po prawej stronie) lub e-mail/telefon do biura RO PTTK (570 15 15 45).

7:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
PUŁTUSK
Pospacerujemy po najdłuższym brukowanym rynku w Europie. Zobaczymy kolegiatę z XV w. ze sklepieniem renesansowym pułtuskim – pokazywanym w światowych podręcznikach historii sztuki, zamek biskupów płockich – obecnie hotel (wejście na dziedziniec) z przepięknym widokiem na Narew.
CIECHANÓW
Wstąpimy do odrestaurowanego Zamku Książąt Mazowieckich.
OPINOGÓRA
Zwiedzimy Muzeum Romantyzmu w zespole pałacowo – parkowym Krasińskich, składającym się z: Neogotyckiego Pałacyku, Oficyny Dworskiej, Dworu, Domku z Kolumnami, Domku Ogrodnika, Folwarku i Oranżerii. Wszystkie obiekty usytuowane są na terenie zabytkowego, ponad 22 hektarowego parku.
Obiad
KRASNE
To stąd wywodzi się słynny ród Krasińskich. Historię tej rodziny przybliży nam wizyta w Muzeum Rodu Krasińskich mieszczące się w zabytkowej wieży ciśnień, a także wejście do kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, które stanowi swoiste mauzoleum rodu Krasińskich.
Ok. 21:00 powrót do Białegostoku