Mazowsze na filmowo

6 maja 2023

autokarem jednodniowa plenery filmowe

Mazowsze na filmowo

Zapraszamy na wycieczkę do świata filmu. Ranczo, Śluby Panieńskie, Noce i dnie to tylko niektóre z filmów i seriali nagrywane w plenerach, które odwiedzimy. Zobaczymy miejsce jednej z najsłynniejszych scen w dziejach polskiego filmu, kiedy Józef Toliboski (Karol Strasburger) w białym garniturze wchodzi do stawu, zrywa nenufary i kładzie je u stóp Barbary (Jadwiga Barańska). TRASA: BROK - NOWA SUCHA - JERUZAL - SEROCZYN - KOŁODZIĄŻ

270 zł/os 260 zł/os. - członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Mazowsze” lub gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku.

transport autokarem turystycznym, usługa przewodnicka, ubezpieczenie NNW, obiad, bilet wstępu do skansenu.

poprzez formularz rezerwacji (po prawej stronie) przyjmujemy do 24.04.2023 r.

7:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
Będziemy podróżować do miejsc, które stały się tłem dla planów filmowych i serialowych, a przy okazji poznamy historię odwiedzanych miejscowości.

Zaczniemy od BROKU, który choć nie stał się planem filmowym, to ma sporo zabytkowej substancji. Zobaczymy gotycko-renesansowy kościół św. Andrzeja Apostoła, ruiny zamku biskupów płockich oraz zabytkowe domy przy Placu Kościelnym.

Następnie odwiedzimy Skansen Architektury Drewnianej w NOWEJ SUCHEJ, który był scenografią do wielu filmów. Zobaczymy tu dworek szlachecki rodziny Cieszkowskich.

JERUZAL stał się głównym planem zdjęciowym do Rancza. To tu mieści się słynna ławeczka przed sklepem. Pospacerujemy po rynku oraz zajrzymy do XVIII-wiecznego kościoła św. Wojciecha.

SEROCZYN i KOŁODZIĄŻ to dwie miejscowości, które zagrały w serialu Noce i dnie zmieniając się w majątek Serbinów. W Seroczynie obejrzymy z zewnątrz neorenesansowy pałac Edmunda Karola Wernera z II poł. XIX wieku oraz dwór Ignacego Cieszkowskiego z I poł. XIX wieku.

I na koniec spróbujemy, niedaleko Kołodziąża, odnaleźć słynny staw ze sceny z nenufarami. Późny obiad w drodze powrotnej

Ok. 20:00 powrót do Białegostoku