Na królewskim gościńcu Podlasia

25 czerwca 2022

jednodniowa sanktuarium wioska tematyczna

Na królewskim gościńcu Podlasia

Zapraszamy na wyprawę do miejscowości leżących na starym szlaku królewskim wiodącym z Krakowa przez Warszawę, Tykocin i Knyszyn do Grodna i Wilna. Dowiemy się "co nowego" w Tykocinie, a w wiosce tematycznej "Pacowa Chata" poznamy bogate tradycje szlacheckie tych ziem. TRASA: Tykocin - Morusy - Krypno - Pacowa Chata - Knyszyn

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmujemy e-mailem (ro.pttk.bialystok@gmail.com), telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz.8:00-15:30, śr.8:00-17:00) do dnia 20 czerwca 2022 r.

transport autokarem turystycznym; opieka przewodnika; ubezpieczenie NNW; obiad z deserem, kawą i herbatą; pobyt i udział w atrakcjach w wiosce tematycznej "Pacowa Chata".

1) Realizacja wycieczki zależna jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

CENA: 180 zł/os. 170 zł/członkowie PTTK 150 zł/przewodnicy PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem “Na królewskim gościńcu” lub gotówką/ kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53.

9:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks.Popiełuszki
TYKOCIN
Spacer po mało znanych zakątkach miasta, zajrzymy do nowego muzeum parafialnego oraz przespacerujemy się bulwarami wzdłuż Narwi
MORUSY
W Chacie Włodzimierza Puchalskiego obejrzymy kilka pamiątek po dawnym właścicielu, pionierze filmu przyrodniczego, autorze pomysłu „bezkrwawych łowów”, czyli fotografowania przyrody.
KRYPNO
Zajdziemy do kościoła z cudownym obrazem Matki Boskiej Pocieszenia. W ogrodzeniu kościoła obejrzymy kamień uznawany za fragment sarkofagu króla Zygmunta Augusta.

Odwiedzimy wioskę tematyczną „Przysiółek Szlachecki – Pacowa Chata”, gdzie uczestników wycieczki czeka kilka godzin atrakcji, między innymi zwiedzanie prywatnego muzeum historyczno-etnograficznego, udział w szlacheckich konkurencjach, nauka tańca historycznego, pokaz szermierki szlacheckiej i strzelania z broni czarnoprochowej, warsztaty oraz degustacja regionalnych potraw.

KNYSZYN
Spacer po mieście i zwiedzanie cmentarza żydowskiego na groblach dawnych stawów królewskich.
ok. 18:00 powrót do Białegostoku