Druskienniki – przedwojenny kurort

Druskienniki - przedwojenny kurort

31 maja 2024 10 sierpnia 2024

autokarowa jednodniowa natura i równowaga

Druskienniki - przedwojenny kurort

Zapraszamy na jednodniową wyprawę do najbardziej znanego uzdrowiska przedwojennej Rzeczypospolitej, urokliwie położonych nad Niemnem Druskienik oraz do dawnego grodu warownego, Merecza, gdzie zaznamy duchowych przeżyć związanych z kontaktem z naturą i swoim wnętrzem. Szczegóły w programie wycieczki! Trasa: DRUSKIENNIKI - ROTNICA - MERECZ

Cena

295 zł/ os. + 10 Euro 280 zł/ os. + 10 Euro członkowie PTTK Wpłaty zaliczki w wysokości 100 zł oraz całości należności za wycieczkę przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Druskienniki”. Wpłata całości do 14 dni przed terminem wycieczki.

Zakres świadczeń

transport autokarem, opieka pilota, obiad, ubezpieczenie NNW + KL

Zgłoszenia

prosimy przesyłam poprzez załączony formularz kontaktowy. Zgłoszenie uznajemy za potwierdzone po otrzymaniu zaliczki w wysokości 100 zł/os.

Uwaga

1) Obowiązkowe opłaty na miejscu: przejazd kolejką, usługa przewodnika – 10 Euro/ os.

2) Telefon do pilota wycieczki (wyłącznie na czas jej trwania) + 48 570 701 900

PROGRAM

6:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
DRUSKIENNIKI

To najstarsze i jedno z największych uzdrowisk na Litwie, malowniczo położone między rzeką Niemen i dwoma jeziorami. W okresie międzywojennym częstym gościem był tu Józef Piłsudski.

Spacer z przewodnikiem po uzdrowisku: zabytkowa zabudowa, park uzdrowiskowy, źródło urody, cerkiew z 1865 r., pomnik M. K. Čiurlionisa, słynnego kompozytora i malarza litewskiego.

Przejazd kolejką linową, podczas którego będziemy mogli podziwiać niezwykłe lasy, zakola rzeki Niemen i wspaniałą panoramę miasta.

Obiad
ROTNICA
Następnie odwiedzimy ROTNICĘ ze starym cmentarzem. Znajdują się tu groby także z nazwiskami pisanymi po polsku, m.in. troskliwie pielęgnowany grób Jana Czeczotta – polskiego poety, przyjaciela Adama Mickiewicza.
MERECZ
Miasteczko położone na historycznym szlaku z Warszawy do Wilna, w którym na zamku wzniesionym na wysokim cyplu u ujścia Mereczanki do Niemna zmarł król Polski Władysław IV Waza.

Zdobędziemy grodzisko – świadka tych ważnych historycznych wydarzeń. Obecne pozostałości grodziska nie przypominają obrazu sprzed kilku setek lat – duża jego część jeszcze do połowy XX w. została pochłonięta przez wartkie wody strumienia Stangė.

Następnie udamy się do szklanej kopuły nazywanej „Piramidą Merecką”, która pojawiła się jesienią 2002 roku z inicjatywy jednego z mieszkańców. Dzięki medytacjom i modlitwom w piramidzie można zaczerpnąć pozytywnej energii, odzyskać równowagę duchową oraz cieszyć się lepszym zdrowiem.

Następnie wejdziemy na wieżę widokową „Sosnowy gaik” o wysokości 26 m na prawym brzegu Niemna. Wieża wyróżnia się ciekawą architekturą – metalowa budowla jest harmonijnie wtopiona w otaczający ją las, smukłe kolumny mają kolor drewna, tarasy widokowe przypominają korony drzew.

Powrót do Białegostoku ok. 21:00

295 zł + 10 Eur

Druskienniki 4 daty
Członek PTTK? *
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Pobierz szczegółowy plan wycieczki i regulamin udziału
Comments are closed.