Noc Muzeów w Ciechanowcu

14 maja 2022

jednodniowa sanktuarium skansen

Noc Muzeów w Ciechanowcu

Noc Muzeów to niezwykła okazja, żeby dogłebnie poznać największy skansen w województwie podlaskim - czyli Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Po drodze będziemy eksplorować włości Starzeńskich w okolicach Pietkowa oraz "Jasną Górę Podlasia", czyli sanktuarium w Hodyszewie.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmujemy e-mailem (ro.pttk.bialystok@gmail.com), telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz.8:00-15:30, śr.8:00-17:00) do dnia 6 maja 2022 r.

transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, obiad, ubezpieczenie NNW

1) Realizacja wycieczki zależna jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

CENA: 150 zł/os. 140 zł/członkowie PTTK 120 zł/przewodnicy PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem “Ciechanowiec” lub gotówką/ kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53.

9:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks.Popiełuszki
PIETKOWO
W okolicy wsi Pietkowo zobaczymy pozostałości XIX-wiecznego parku pałacowego rodu hrabiów Starzeńskich i przespacerujemy się ścieżką edukacyjną wokół Stawów Pietkowskich, gdzie dowiemy się m. in. o gniazdujących nieopodal ptakach.
HODYSZEWO
Odwiedzimy sanktuarium maryjne zwane Jasną Górą Podlasia słynące z cudownego obrazu otaczanego kultem przez katolików i prawosławnych. Przejdziemy się do zabytkowej drewnianej kapliczki przy źródełku Krynica.
CIECHANOWIEC
Podczas Nocy Muzeów obejrzymy wystawy w XIX-wiecznym pałacu rodu hrabiów Starzeńskich obecnie siedzibie Muzeum Rolnictwa, którego częścią jest też cieszący się dużym powodzeniem ogród botaniczny roślin leczniczych oraz skansen wiejskiego budownictwa drewnianego.
Ok. 20:00 powrót do Białegostoku.