Perły Dolnego Śląska – brak miejsc!

Perły Dolnego Śląska

16-19 czerwca 2022, weekend z Bożym Ciałem

UWAGA! Brak miejsc!

Perły Dolnego Śląska

Zapraszamy na wycieczkę szlakiem zamków, twierdz i wspaniałych obiektów sakralnych na Dolnym Śląsku. TRASA: ŚLĘŻA - SREBRNA GÓRA - KAMIENIEC ZĄBKOWICKI - ZŁOTY STOK - KŁODZKO - KRZESZÓW - KSIĄŻ - ŚWIDNICA - BEŁCHATÓW

Cena:

1250 zł/ os. 1150 zł/ os. członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Dolny Śląsk” lub gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 300 zł przy zgłoszeniu, pozostałą kwotę do 20.05.2022.

Uwagi:

1. Realizacja programu zależna jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. 2. W części podziemnej twierdz, kopalni złota oraz sztolni przez cały rok temperatura wynosi około 7-10⁰C. Prosimy pamiętać o odpowiednim ubiorze, w sztolni może być również mokra nawierzchnia. 3. Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji zwycieczki - koszt 2,8% ceny imprezy.

Zakres świadczeń

przejazd autokarem, 3 noclegi w pokojach 2-, 3-os. z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Zgłoszenia

prosimy przesyłać na załączonym formularzu rezerwacji. Zgłoszenie uznajemy za potwierdzone po otrzymaniu zaliczki w wys. 300 zł/os.

PROGRAM

I DZIEŃ - 16.06.2022

Zbiórka przy pomniku ks. J. Popiełuszki. Wyjazd o godz. 6:00 w kierunku góry Ślęży.

Spacer około 1,5 godziny (w jedną stronę) na magiczną, kultową GÓRĘ ŚLĘŻĘ (718 m n.p.m.), zwaną Śląskim Olimpem. Góra Ślęża to najstarsze miejsce kultu pogańskiego, zachowały się do tej pory kamienne wały i kilka starożytnych rzeźb kultowych. Na szczycie znajduje się murowany kościółek.

Przejazd na obiadokolację i nocleg do SREBRNEJ GÓRY.

Nocne zwiedzanie z pochodniami Twierdzy Srebrna Góra w Górach Sowich, największej górskiej twierdzy w Europie, wzniesionej przez króla pruskiego Fryderyka II w XVIII w.

II DZIEŃ – 17.06.2022
Śniadanie.

KAMIENIEC ZĄBKOWICKI: zwiedzamy niezwykły, ogromny pałac w stylu neogotyckim,który zbudowała księżna Marianna Orańska, jedna z najbardziej niekonwencjonalnych postaci kobiecych XIX-wiecznej Europy.

ZŁOTY STOK: złota już się nie wydobywa i arszeniku nie produkuje, ale do zwiedzenia jest ciekawa kopalnia złota, z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz nowo udostępniona sztolnia w niezwykłym kolorze ochry.

KŁODZKO: z bastionów dawnej twierdzy będziemy podziwiać panoramę miasta oraz góry otaczające Ziemię Kłodzką, następnie czeka nas krótki spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Most Gotycki i Stare Miasto.

Powrót na obiadokolację i nocleg.

III DZIEŃ - 18.06.2022
Śniadanie.

Przejazd do KRZESZOWA, słynnego opactwa cysterskiego, uważanego za europejską perłę późnego baroku. Na zespół składa się: klasztor, kościół klasztorny z pocz. XVIII w. ze wspaniałymi freskami J. Neunhertza, kościół św. Józefa, mauzoleum książąt świdnickich.

Następny przystanek to ZAMEK KSIĄŻ. Największy na Śląsku zespół zamkowy, malowniczo położony na wysokiej skale. Jego początki sięgają XIV w., był rozbudowywany przez kolejnych właścicieli. Do wybuchu wojny pozostawał w rękach rodu Hochbergów. Obejrzymy piękne barokowe wnętrza, zajrzymy do podziemi, będziemy podziwiać panoramę okolicy z ogrodowych tarasów i uroczą palmiarnię.

ŚWIDNICA: zwiedzamy niezwykły, ewangelicki Kościół Pokoju z XVII w., (na liście UNESCO), unikalny w skali Europy oraz zabytkowy rynek.

Powrót na obiadokolację i nocleg.

IV DZIEŃ - 19.06.2022
Śniadanie i wykwaterowanie.

Zobaczymy BARDO, od wieków miejsce kultu Madonny Uśmiechniętej w bazylice Najświętszej Marii Panny, z cudowną drewnianą figurą Matki Bożej z XII w.

Krótki przystanek w ZĄBKOWICACH ŚLĄSKICH, spojrzenie na krzywą wieżę zwaną śląską Pizą oraz na ruiny zamku.

Następnie przejazd do BEŁCHATOWA , gdzie z punku widokowego spojrzymy na będącą jeszcze przed rekultywacją największą dziurę w Europie – Pole Bełchatów, czyli odkrywkę węgla brunatnego o długości 12 km, szerokości 3 km i głębokość bliską 350m!

Obiad na trasie.

Powrót do Białegostoku w godzinach wieczornych.

1250 zł

Formularz rezerwacji
Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Zgłoszenia

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 300 zł przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.