Podlaskie smaki VI

jednodniowa lokalne produkty przyroda

UWAGA! Lista rezerwowa!

Podlaskie smaki VI

Powracamy do naszego cyklu "kulinarnych wojaży" po Podlasiu. W tym roku wposzukiwaniu smaków eksplorujemy szeroko pojętą Dolinę Narwi. Będzie ciekawie,będzie smacznie, będzie można zaopatrzyć się w zdrowe lokalne produkty! TRASA: Ignatki - Turośń Kościelna - Łapy - Kurowo - Kruszewo

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmujemy e-mailem (ro.pttk.bialystok@gmail.com), telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz.8:00-15:30, śr.8:00-17:00) do dnia 21 marca 2022 r.

transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, degustacje: miodu, olejów, warzyw kruszewskich, sera, poczęstunek przy ognisku, zwiedzanie Ośrodka "Młynarzówka", ubezpieczenie NNW.

1) Realizacja wycieczki zależna jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

2) Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

CENA: 140 zł/os. 130 zł/członkowie PTTK 120 zł/przewodnicy PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem “Smaki” lub gotówką/ kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53.

9:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks.Popiełuszki
IGNATKI OSIEDLE
Poszukamy śladów dawnego założenia dworsko-ogrodowego.
TUROŚŃ KOŚCIELNA
Spotkamy się z właścicielką tłoczni olejów Olejowe smaki i posłuchamy opowieści o właściwościach olejów. Degustacja, możliwość zakupu.
ŁAPY
Z tutejszej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej pochodzi ser twarogowy klinek, umieszczony na liście produktów tradycyjnych w 2019 r. Będzie nam na pewno wybornie smakował z miodem z „wędrującej Pasieki Marcina”, której właściciel opowie o swojej działalności.
KUROWO
Wreszcie uda nam się wejść do nowego Ośrodka Edukacji Ekologicznej Narwiańskiego Parku Narodowego „Młynarzówka”. Poczęstunek przy ognisku.
KRUSZEWO
Spotkamy się z przedstawicielami stowarzyszenia „Kruszewskie Warzywa Herbowe” i poznamy historyczne sposoby kiszenia oraz walory zdrowotne kiszonek.
Około 19:00 powrót do Białegostoku

Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki i regulamin udziału