Podwarszawskie pałace

23 września 2023

jednodniowa architektura przyroda

Podwarszawskie pałace

Mazowsze pełne jest pałaców, dworków i zamków. Zapraszamy na wycieczkę w okolice Warszawy, by poznać historie kilku z nich, położonych w malowniczych miejscach, które otoczone parkami, ogrodami i przyrodą stanowią oazy odpoczynku od zgiełku wielkiego miasta.

280 zł/ os. 270 zł/ os. członkowie PTTK Wpłat można dokonywać ONLINE, przelewem na nasze konto z dopiskiem „Pałace” lub gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku. Wpłaty za wycieczkę należy dokonać do 13.09.2023.

transport autokarem turystycznym, opieka pilota, bilety wstępu do Pałacu w Natolinie, obiad, ubezpieczenie NNW.

z podaniem imienia, nazwiska, daty urodzenia i numeru kontaktowego przyjmujemy przez formularz na stronie, osobiście w biurze, telefonicznie lub drogą elektroniczną.

7:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks.Popiełuszki
MŁOCHÓW
Zwiedzanie rozpoczniemy od obejrzenia z zewnątrz zespołu pałacowo-parkowego w Młochowie. Nazywany perłą architektury klasycystycznej jest przykładem XIX-wiecznej siedziby ziemiańskiej na Mazowszu. Chwilą wytchnienia od codziennego zgiełku stanie się spacer po zabytkowym park ukrajobrazowym. Zajrzymy również do kościoła pw. św. Michała Archanioła mieszczącego się w budynku dawnej oranżerii, będącego pod opieką księży michalitów.
MAGDALENKA
Interludium w trakcie podróży po pałacach będzie wizyta w Magdalence. To miejsce związane ze znanymi wydarzeniami politycznymi i bardzo głośną akcją rodem z filmów gangsterskich.Będziemy mieli okazję zobaczyć (niestety tylko zza ogrodzenia i z pewnej odległości) ośrodek rządowy, gdzie w 1989 roku odbywały się rozmowy, które doprowadziły do „Okrągłego Stołu”. A historia kryminalna miała miejsce w jednej z willi osiedla domów jednorodzinnych, ale więcej szczegółów poznamy na miejscu. W Lesie Sękocińskim koło Magdalenki zobaczymy pomnik poświęcony 224 więźniom Pawiaka rozstrzelanym w czasie II wojny światowej.
FALENTY
Kolejnym przystankiem w podróży będzie założenie pałacowo-parkowe w Falentach. Przyjrzymy się z zewnątrz rezydencji i odbędziemy spacer po otaczającym pałac parku krajobrazowym.
NATOLIN
Na zakończenie obejrzymy założenie pałacowo-parkowe w Natolinie – przykład nawiązujący do modnych letnich rezydencji w stylu klasycystycznym. Ostatnim punktem zwiedzania będzie spacer po otaczającym pałac parku krajobrazowym, tworzącym niesamowitą scenerię.
Obiad
Ok. 20:00 powrót do Białegostoku.