Podwarszawskie letniska

8 maja 2022

jednodniowa architektura folklor

Lista rezerwowa!

Ze względu na duże zainteresowanie wycieczką zgłoszenia przyjmujemy już tylko na listę rezerwową.

Podwarszawskie letniska

Miesiąc spędzony z bliskimi w podwarszawskich miejscowościach, spotkania towarzyskie, gry i zabawy, pływanie, plażowanie i kontakt z naturą. Tak wyglądały w okresie międzywojennym wakacje spędzane na tzw. letniskach. Na naszej wycieczce będziemy napawać się urokiem letniskowych miejscowości i odwiedzać ciekawe instytucje.

UWAGA!

1) Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o dostosowanie się do obowiązujących wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i posiadanie niezbędnej ochrony ust i nosa! 2) Przed rozpoczęciem wycieczki każdy z uczestników będzie zobowiązany do podpisania poniższego oświadczenia. Bardzo prosimy się z nim zapoznać i zgłaszać się na wycieczkę dopiero po ustaleniu, że zawarte w nim informacje są zgodne z prawdą. Świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego zeznania, oświadczam, że: 1. W miejscu mojego zamieszkania nie przebywa żadna osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych; 2. Nie miałem/am świadomego kontaktu z osobą chorą na COVID-19, będącą w izolacji domowej lub przebywającą na kwarantannie; 3. Nie mam objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; 4. Jestem świadomy/świadoma istnienia licznych czynników ryzyka grożących zarażeniem się COVID-19 i w przypadku zachorowania nie będę wnosił/-ła skarg i zażaleń ………………………………………………………………………. Czytelny podpis i data

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmujemy e-mailem (ro.pttk.bialystok@gmail.com), telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz.8:00-15:30, śr.8:00-17:00) do dnia 29 kwietnia 2022 r.

przejazd autokarem, opieka pilota, obiad, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

1) Realizacja wycieczki zależna jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

2) Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

270 zł/ os. 260 zł/ os. członkowie PTTK 230zł/ przewodnicy PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem “Letniska” lub gotówką/ kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53.

6:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks.Popiełuszki
BRWINÓW i PODKOWA LEŚNA
Będziemy spacerować przez te miasta-ogrody, międzywojenne podwarszawskie letniska, gdzie obejrzymy charakterystyczną zabudowę willową i pałacową pochodzącą z przełomu XIX i XX w. oraz dwudziestolecia międzywojennego.
STAWISKO
Zajrzymy do domu Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów, który przed wojną stał się tętniącym życiem ośrodkiem kulturalnym. Bywali tu m.in. Karol Szymanowski, Jan Lechoń, Antoni Słonimski i Czesław Miłosz.
KAROLIN
Odwiedzimy Centrum Folkloru Polskiego „KAROLIN”, które powstało z pasji i szacunku do tradycyjnej kultury ludowej. Pałac w Karolinie to od ponad 70 lat serce Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Zaglądając za kulisy obejrzymy miejsce pracy kilku pokoleń polskich artystów.
PRUSZKÓW
Zwiedzimy Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, które przeniesie nas w świat Mazowieckiego Centrum Metalurgicznego z przełomu er, jednego z największych odkryć w powojennej archeologii polskiej. Na zakończenie spacer po parku krajobrazowym wokół XIX-wiecznego pałacu Potulickich. Obiad
Ok. 20:00 powrót do Białegostoku.

Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki i regulamin udziału