Warszawa kulturalna

11 marca 2023

jednodniowa obiekty historyczne spektakl

Warszawa kulturalna

320 zł/os. 310 zł/członkowie PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem “Warszawa” lub gotówką/ kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53.

transport autokarem, bilety wstępu, bilety do teatru, usługi miejscowych przewodników, opieka pilota, obiad, ubezpieczenie NNW.

przyjmujemy za pomocą załączonego formularza rezerwacyjnego.

9:00 wyjazd z Białegostoku, parking przy pomniku ks.Popiełuszki
Przyjazd do Warszawy.

Zwiedzanie Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Pieniądz jest centralnym punktem każdej części ekspozycji. Zwiedzanie rozpoczyna się od narodzin pieniądza i prezentacji pierwszych form, jakie przyjmował w starożytności. Dalsza podróż to spotkanie z pieniądzem monetarnym, a finalnie z wirtualnym.

Następnie spotkanie z przewodnikiem, spacer po stolicy: Trakt Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza, Zamek Królewski i Kolumna Zygmunta. Obejrzymy m. in. Archikatedrę św. Jana, najważniejsze warszawskie pomniki – monument Małego Powstańca i rzeźba Warszawskiej Syrenki, a także Rynek Starego Miasta, malownicze uliczki, mury miejskie (zrekonstruowane partie, jak i oryginalne relikty) oraz Barbakan. Na naszym szlaku jest też dom rodzinny Marii Skłodowskiej-Curie.

Obiad

Spektakl w teatrze KWADRAT pt. „Wrócę przed północą”

Komediowy horror, który na całym świecie zbiera świetne recenzje i tłumy widzów, gdyż publiczność uwielbia się śmiać i bać. Pełna napięcia historia mistyczno-kryminalna Petera Colley’a robi furorę na teatralnych scenach (łącznie grana w 29 krajach oraz 48 stanach USA). Amy przeszła załamanie nerwowe. Greg, jej mąż archeolog, wynajmuje dom na wsi, gdzie będzie mogła dojść do zdrowia po wyjściu ze szpitala, a on dokończy swój doktorat. Kiedy George – farmer i właściciel domu – opowiada o morderstwie, które wiele lat temu zostało tu popełnione i duchach, które nawiedzają dom, wyobraźnia Amy zaczyna pracować na wysokich obrotach. Sytuacja pogarsza się, gdy na wieś przyjeżdża piękna Laura. Czy to aby na pewno tylko siostra Grega?

Powrót do Białegostoku ok. 24:00