Wyprawa na kaczeńce i rozlewiska vol. 2

23 kwietnia 2023

autokarowa jednodniowa przyroda

Wyprawa na kaczeńce i rozlewiska

Zapraszamy na wycieczkę przyrodniczą, przez rozlewiska i meandry rzeki Narew, która najbardziej malowniczo wygląda właśnie wczesną wiosną. Będziemy obserwować i słuchać śpiewu przylatujących ptaków, które mają tu swój korytarz migracyjny. Trasa: STARA ŁOMŻA - SIEMIEŃ NADRZECZNY - KOTY - BRONOWO - WIZNA - STRĘKOWA GÓRA

190 zł/os. 180 zł/ członkowie PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto z dopiskiem “Rozlewiska”, gotówką/kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 lub online.

Uwaga

Prosimy zabrać długie kalosze (na przejście odcinka pieszego) oraz zachęcamy do zabrania lornetki.

transport autokarem turystycznym, usługa przewodnicka, obiad, ubezpieczenie NNW

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego przyjmujemy poprzez załączony formularz rezerwacji lub e-mailem/telefonicznie.

8:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
STARA ŁOMŻA
Wespniemy się na wzgórze Królowej Bony i Św. Wawrzyńca z pięknymi pejzażami doliny Narwi.
SIEMIEŃ NADRZECZNY
Z platformy widokowej popatrzymy na meandrującą Narew. Następnie przejazd w kierunku wsi…
KOTY
Tu zaczyna się początek 10-kilometrowej ścieżki przyrodniczej Koty-Bronowo, znajdującej się na terenie Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Na trasie kilka przystanków, wieża widokowa, drewniany most w BRONOWIE, ale przede wszystkim możliwość spotkania gęsi gęgawy, łabędzi, czapli, rycyka, kulika, krwawodzioba czy bekasa, gdyż znajdować się będziemy w centrum szlaku przelotowego tysięcy ptaków wodno-błotnych.
Obiad
WIZNA
Zobaczymy gotycki kościół św. Jana Chrzciciela. Odbędziemy też spacer po Wiźnie w poszukiwaniu ciekawych murali, wykonanych przez Gdańską Szkołę Murali. Z Góry Zamkowej popatrzymy na malowniczą rzekę Narew.
GÓRA STRĘKOWA
W drodze powrotnej przystanek na GÓRZE STRĘKOWEJ i ostatnie spojrzenie na dolinę rzeczną z historycznego Wzgórza 126, rozsławionego jako „Polskie Termopile”.
Powrót do Białegostoku około godz. 18:00.