Królewiec - Königsberg - Kaliningrad

7-9 sierpnia 2020

UWAGA! Wycieczka odwołana!

KRÓLEWIEC – KÖNIGSBERG – KALININGRAD

Zapraszamy do miasta, które funkcjonowało w swojej burzliwej historii pod trzema nazwami. Poznamy ciekawe losy i historię miasta w czasach pruskich, sowieckich oraz współczesnych.

990 zł/os. 950 zł/członkowie PTTK ZGŁOSZENIA: z podaniem imienia, nazwiska i numeru kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 300 zł przyjmujemy pod adresem ro.pttk.bialystok@gmail.com lub telefonicznie (85 744 56 50). Wpłat można dokonywać na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Kaliningrad” lub gotówką/kartą w siedzibie RO PTTK w Białymstoku. Pozostałą kwotę należy uiścić do 01.07.2020 r.

przejazd autokarem, 2 noclegi w pokojach 2-3 osobowych w hotelu ***, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenia NNW i KL 20.000 Euro, usługa miejscowego przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zestaw słuchawkowy tour guide, wyrobienie e-wiz.

UWAGI

1) Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt 2,8% ceny wycieczki. 2) e-wiza nie jest gwarantem wjechania do Obwodu Kaliningradzkiego – ostateczną decyzję podejmuje strażnik na granicy. Jeżeli będzie miał wątpliwości co do Twojej osoby, zgodnie z prawem może odmówić Ci wjazdu na teren Rosji.

Informacje o przekraczaniu granicy

Wjazd do Obwodu Kaliningradzkiego odbywa się na podstawie paszportu oraz e-wizy. Wymagany paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski, z co najmniej dwiema wolnymi stronami. W celu wyrobienia wizy potrzebujemy następujących danych: – skan lub fotografia paszportu (strona ze zdjęciem), – nazwisko panieńskie w przypadku kobiet, – adres zamieszkania, – nazwa uczelni (w przypadku studentów) lub firmy (stanowisko, adres, numer telefonu), w której jest zatrudnienie, – aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5 cm x 4,5 cm, najlepiej w formie elektronicznej (twarz na zdjęciu powinna zajmować co najmniej 70% powierzchni zdjęcia, głowa nie powinna być ucięta, powinny być widoczne czubki ramion. Zdjęcie na jasnym, białym lub niebieskimi gładkim tle, patrzeć prosto w obiektyw z neutralnym wyrazem twarzy), – numer telefonu kontaktowego oraz adres e-mail, – informacja czy kiedykolwiek były pobyty w Rosji, wraz z podaną ilością wyjazdów oraz datą ostatniej podróży, – informacja o krewnych w Rosji. W przypadku posiadania w Rosji rodziny należy podać dane poszczególnych osób – stopień pokrewieństwa, imię i nazwisko, data urodzenia oraz adres zamieszkania.

DZIEŃ I - 07.08.2020
6:00 wyjazd z Białegostoku spod pomnika ks. Popiełuszki. Przekroczenie granicy Gołdap/Gusiew.

Przyjazd do KALININGRADU w godzinach wczesnopopołudniowych i zwiedzanie miasta: brama Królewska, Rozgartejska, Brandenburska, Dom Sowietów, Plac Zwycięstwa. W Muzeum Bramy Friedland, jednej z dawnych bram miejskich, zapoznamy się z historią przedwojennego miasta z początku XX wieku. Odwiedzimy również „Marcepanowy domek”, w którym dowiemy się wszystkiego o marcepanie w Królewcu. Obowiązkowym punktem programu jest również pomnik Kalinina, od którego pochodzi współczesna nazwa miasta oraz katedra-mauzoleum Immanuela Kanta na wysepce Knipawa. W pobliżu znajduje się zrekonstruowana stara zabudowa “wioski rybackiej” z czasów pruskich. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II - 08.08.2020
Śniadanie i wyjazd do ZIELONOGRADSKA, jednego z najstarszych kurortów na wybrzeżu Bałtyku. Miasteczko o zachowanym wyglądzie architektonicznym z czasów niemieckich, wizyta w pijalni „Królowej Luizy”, Stara Wieża Ciśnień.

Przejazd na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ,wpisaną na światową listę dziedzictwa UNESCO, gdzie znajduje się Park Narodowy Mierzei Kurońskiej. Pospacerujemy po „tańczącym lesie” i największym kompleksie ruchomych wydm w Europie, zobaczymy m.in. 40- metrową wydmę Efa, wejście do stacji ornitologicznej Fringilla.

Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III - 09.08.2020
Śniadanie i wykwaterowanie.

Wizyta w miejscowości JANTARNYJ, w której koncentruje się ponad 90% światowego wydobycia bursztynu. Zobaczymy jak wydobywa się bursztyn w tej odkrywkowej kopalni.

Następie przejazd do uzdrowiska SWIETŁOGORSK, najbardziej znanego kurortu Prus Wschodnich, spacer ulicami miasta z secesyjną zabudową.

Obiad i wyjazd w kierunku granicy. Powrót do Białegostoku około 22:00.

Formularz rejestracji na wycieczkę