Petersburg - Wenecja Północy

8-14.07.2020

PETERSBURG - WENECJA PÓŁNOCY

RYGA - TALLINN - HELSINKI - PETERSBURG Zapraszamy do odwiedzenia Petersburga ogłoszonego przez UNESCO ósmym najbardziej atrakcyjnym turystycznie miastem świata. Położone na kilkudziesięciu wyspach spiętych 396 mostami miasto jest jednym z głównych centrów muzealnych świata, a ulokowane wokół niego okazałe kompleksy parkowo-pałacowe prezentują niespotykany przepych dawnych siedzib carów Rosji.

Cena:

3520 zł/os. dla członków PTTK – 3420 zł cena FIRST MINUTE do 31.01.2019 – 3320 zł (wpłata całości należności za wycieczkę) Zgłoszenia przyjmujemy wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 500 zł/osoba.

Zakres świadczeń

transport autokarem klasy LUX na całej trasie, opieka licencjonowanego pilota, rejs promem Tallinn - Helsinki, rejs promem Helsinki - Petersburg - Tallinn z miejscem w kabinie wewnętrznej B4 (4-osobowa) z łazienką, 6 śniadań, opłaty portowe i paliwowe, 1 nocleg w hotelu w Rydze (pokoje 2- i 3-os. z łazienkami), 1 nocleg w hotelu w Tallinnie (pokoje 2- i 3-os. z łazienkami), 2 noclegi w hotelu w Petersburgu (pokoje 2- i 3-os. z łazienkami), 6 obiadokolacji, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Petersburg - Twierdza Pietropawłowska, Sobór Św. Izaaka, Carskie Sioło, Peterhof-ogrody, Ermitaż, przewodnik w Petersburgu 3 dni, w Rydze, Helsinkach i w Tallinnie, zestawy audio-guide w Petersburgu 3 dni, ubezpieczenie NNW + KL 20.000 Euro

Uwagi

1) Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzania obiektów zawartych w programie. 2) Dopłata do kabiny 2-osobowej na promie wynosi 60 Euro za osobę 3) Do Rosji wjeżdżamy na podstawie paszportu, który powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Oferta promowa Helsinki – Petersburg – Tallinn nie wymaga wyrabiania wizy rosyjskiej. 4) Telefon do pilota na czas trwania wycieczki: +48 570 701 900 5) Kolejność zajmowania miejsc w autokarze jest zgodna z kolejnością wpłaty całości należności za wycieczkę. W dniu wyjazdu lista obecności będzie wyczytywana przez pilota wycieczki o godzinie 5:50. Osoby, które spóźnią się na wyczytywanie listy, nie będą mogły skorzystać z pierwszeństwa zajmowania miejsc mimo wcześniejszego opłacenia całości należności za wycieczkę.

Ramowy plan wycieczki

DZIEŃ 1 – 08.07.2020 (środa)
6:00 wyjazd z Białegostoku z parkingu przy Pałacu Branickich, przejazd do RYGI (ok. 15:00). Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: Stare Miasto, m.in. kościół św. Piotra i Pawła, katedra Najświętszej Marii Panny, Dom Bractwa Czarnogłowych, Plac Katedralny i uliczki z przepięknymi mieszczańskimi kamieniczkami. Będziemy oglądać największe w krajach bałtyckich nagromadzenie budowli secesyjnych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 2 – 09.07.2020 (czwartek)
8:00 śniadanie, przejazd do TALLINNA (320 km), ok. 14:00 spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: starówka dzielącą się na Górne Miasto ze średniowiecznymi murami obronnymi i basztą Długi Herman, zamkiem Toompea (siedziba rządu i parlamentu), katedrą luterańską oraz na Dolne Miasto z ratuszem i słynną Apteką Magistracką, głównym deptakiem miasta z Wielką Gildią kupiecką oraz potężną basztą Gruba Małgorzata. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3 – 10.07.2020 (piątek)
Śniadanie, wyjazd z hotelu do portu, zaokrętowanie na promie i przeprawa do Helsinek (2,5 h). HELSINKI – spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem i zwiedzanie stolicy Finlandii, m.in.: sobor uspieński, plac Senacki, targ Kauppatori i najstarsza hala targowa, Esplanady, monument Sybeliusa, stadion olimpijski, parlament. Obiadokolacja w Helsinkach. 17:30 zaokrętowanie na prom, 19:00 nocny rejs do Petersburga (kabiny 4- osobowe wewnętrzne z łazienką).
DZIEŃ 4 – 11.07.2020 (sobota)
Śniadanie na promie, cumowanie w Petersburgu o godz. 9:00. Odprawa paszportowa, spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem, zwiedzanie PETERSBURGA: Twierdza Pietropawłowska – najstarsza budowla w Petersburgu, Plac Pałacowy, Pałac Zimowy – jeden z największych i najpiękniejszych budynków miasta i główny gmach kompleksu ERMITAŻU – jednego z największych muzeów świata. Zbiory Ermitażu odzwierciedlają głównie rozwój sztuki zachodniej Europy od najdawniejszych wieków, jest tu m.in. jedna z największych na świecie kolekcji dzieł włoskiego renesansu (dzieła Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rafaela, Tycjana), ale także przedstawicieli późniejszych nurtów (Caravagio, Rubens, Monet, van Gogh, Goya, Matisse czy Picasso). Przejazd do hotelu, kolacja, czas wolny, nocleg.
DZIEŃ 5 - 12.07.2020 (niedziela)
Śniadanie. PETERHOF – zwiedzimy rozległy zespół pałacowo-ogrodowy założony przez cara Piotra I w I połowie XVIII w., położony nad Zatoką Fińską. Cały kompleks zajmuje przeszło 1000 hektarów (m.in. 20 różnych budowli, 7 ogrodów oraz liczne fontanny). Najefektowniejszym elementem założenia jest tzw. Wielka Kaskada składająca się z około 200 różnych fontann i strumieni oraz blisko 40 złotych posągów. Czas wolny. CARSKIE SIOŁO – jedna z najświetniejszych carskich rezydencji, rozbudowywana przez lata panowania kolejnych władców. Zwiedzimy centralny punkt rezydencji – Pałac Jekaterinski z kopią legendarnej Bursztynowej Komnaty zaginionej podczas II wojny światowej. Czas wolny. Powrót do Petersburga, spacer Newskim Prospektem z możliwością zwiedzenia (indywidualnie) soboru kazańskiego. Kolacja w Petersburgu, przejazd do hotelu, nocleg.
DZIEŃ 6 - 13.07.2020 (poniedziałek)
Śniadanie. Zwiedzanie: Krążownik Aurora – symbol rozpoczęcia rewolucji październikowej w Rosji, Sobór św. Izaaka – największa prawosławna świątynia w Petersburgu oraz druga co do wielkości w Rosji, Pole Marsowe, Admiralicja, pomnik „miedzianego jeźdźca”, rejs statkiem po kanałach „Wenecji Północy”. Przejazd do terminalu promowego, obiadokolacja na promie. Nocny rejs do Tallinna.
DZIEŃ 7 - 14.07.2020 (wtorek)
Śniadanie na promie, cumowanie w Tallinnie o godz. 9:00. Wyjazd w drogę powrotną (wyżywienie we własnym zakresie). Przyjazd do Białegostoku w późnych godzinach nocnych, ok. 24.00.

3520 zł

Formularz rezerwacji
Formularz rejestracji na wycieczkę

Zgłoszenia

z podaniem imienia, nazwiska, data urodzenia, adresu, numeru kontaktowego, a także numer paszportu i jego daty ważności oraz wpłatą zaliczki w w wysokości 500 zł przyjmujemy osobiście w biurze RO PTTK, drogą elektroniczną lub telefoniczną. Pozostałą kwotę należy uiścić do 01.06.2020 r.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.