Berlin - jarmarki

5-8.12.2019

BERLIN - POCZDAM - JARMARKI

Zapraszamy do stolicy Republiki Federalnej Niemiec - Berlina, tętniącego życiem o każdej porze roku. W okresie zimowym odbywa się tam dodatkowo ponad 20 świątecznych jarmarków, na których można kupić bożonarodzeniowe ozdoby, prezenty, a przede wszystkim napić się grzanego wina i spróbować słynnych niemieckich "wurstów" w różnych odsłonach 🙂

Europejska metropolia

Zobaczymy najsłynniejsze miejsca w Berlinie i Poczdamie, zwiedzimy najważniejsze muzea.

Komfortowe busy Ecolines

Podróż będzie odbywała się wygodnym autokarem liniowym międzynarodowego przewoźnika.

Cena:

1390 zł + 85 Euro 1290 zł + 85 Euro dla członków PTTK z opłaconą składką. Zgłoszenia przyjmujemy wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 500 zł/osoba.

Atrakcje

W okresie simowym w Berlinie i Poczdamie odbywa się ponad 20 jarmarków świątecznych.

Ramowy plan wycieczki

DZIEŃ 1 – 05.12.2019
20:10 zbiórka na dworcu PKS, ul. Boh. Monte Casino 8, stanowisko 5-6 (linia Ecolines). O 20:30 wyjazd z Białegostoku, nocny przejazd przez Polskę.
DZIEŃ 2 – 06.12.2019
7:15 Przyjazd do Berlina (Dworzec ZOB, ul. Masurenallee) Śniadanie. Zostawienie bagaży w hotelu. 9:30 spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem i zwiedzanie Berlina (przemieszczamy się komunikacją miejską): Pałac i park Charlottenburg (z zewnątrz), Potsdamer Platz, Pomnik Holokaustu, Reichstag (siedziba Bundestagu), Urząd Kanclerza, Brama Brandenburska, Unter den Linden – najsłynniejsza ulica Berlina Wschodniego, Bebel-Platz, Staatsoper, Uniwersytet Humboldta, Zamek Królewski, Alexanderplatz – Wieża Telewizyjna (wjazd fakultatywny), Czerwony Ratusz, Marien-Kirche, Katedra Berlińska, Wyspa Muzeów. Obiad. Zwiedzanie Muzeum Pergamońskiego (Ołtarz Pergamoński w remoncie do 2023 r.) i Panoramy. Powrót do hotelu, zakwaterowanie. Wieczorne wyjście na jarmark przy pałacu Charlottenburg.
DZIEŃ 3 – 07.12.2019
Śniadanie. Przejazd do Poczdamu. Spacer (ok. 8 km) na trasie Glienicker Brücke, Pałac Cecilienhof (miejsce podpisania układu poczdamskiego – zwiedzanie z audioguide’ami), Pałac Marmurowy, Dzielnica rosyjska Alexandrovka, Dzielnica Holenderska, Pałac Sanssouci – rezydencja Fryderyka Wilhelma (zwiedzanie z audioguide’ami), park Sanssouci, Nowy Pałac. Obiad. Powrót do Berlina i udział w jarmarku świątecznym.
DZIEŃ 4 – 08.12.2019
Śniadanie. Wykwaterowanie i złożenie bagażu w przechowalni hotelowej. Przejazd na dworzec Berlin ZOO, spacer po najsłynniejszej ulicy zakupowej Ku’damm, kościół – pomnik Kaiser Wilhelm- Gedächtniskirche, czas wolny na zakupy/jarmark. Powrót po bagaże, przejazd na dworzec ZOB. 14:00 -wyjazd autobusem do Białegostoku. 00:45 planowy przyjazd do Białegostoku.

1390 zł + 85 Eur

Formularz rezerwacji
Formularz rejestracji na wycieczkę

Zgłoszenia

Z podaniem imienia, nazwiska, daty urodzenia, adresu i numeru kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 500 zł przyjmujemy osobiście w biurze RO PTTK, drogą elektroniczną na adres ro.pttk.bialystok@gmail.com lub telefonicznie 85 7445 650. Pozostałą kwotę należy uiścić do 5.11.2019 r.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.