Pociągiem po Podlasiu - Gródek

06.06.2020

kolejowa jednodniowa zabytki i przyroda

UWAGA!

Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o dostosowanie się do obowiązujących wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i posiadanie niezbędnej ochrony ust i nosa!

Pociągiem po Podlasiu - Gródek

Zapraszamy na jednodniową wyprawę weekendowym pociągiem przez malowniczy odcinek Puszczy Knyszyńskiej do Gródka.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok 3/3 (pon.-pt. godz.9:00-14:00, śr.9:00-17:00) do dnia 3.06.2020 r.

60 zł/os. 50 zł/ członkowie PTTK 40 zł/przewodnicy PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówka/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na nr konta 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Gródek”.

bilety PKP, usługa przewodnicka, ubezpieczenie NNW

Uwagi

1) godziny wyjazdu i powrotu mogą nieznacznie ulec zmianie (korekta rozkładów jazdy w PKP). Zgłoszeni uczestnicy zostaną o tym powiadomieni telefonicznie.

2) wycieczka odbywa się niezależnie od pogody - proszę dostosować ubiór i obuwie.

3) wyżywienie - we własnym zakresie - będzie wspólny piknik. Czas wolny na zakupy w lokalnych restauracjach/barach/sklepach.

4) prosimy mieć ze sobą drobne na datki w świątyniach

8:30 – spotkanie na dworcu PKP w Białymstoku
8:55 – wyjazd pociągiem do Gródka
GRÓDEK
Spacerując ulicami tej miejscowości poznamy jej długą historię oraz kilka ciekawych zabytków i atrakcji:

· Zabytkowy układ przestrzenny

· Grodzisko z tablicą upamiętniającą istnienie w XV/XVI w. zamku Chodkiewiczów

· Kościół rzymskokatolicki

· Cerkiew cmentarna

· Cerkiew parafialna z polichromią autorstwa wybitnych malarzy XX w.

· Cmentarze trzech wyznań

· Zabudowania nieistniejącego już zakładu dziewiarskiego

· Budynek, w którym mieszkał i pracował znany i szanowany lekarz Lew Cukierman

· Uroczysko Boryk, gdzie odbywają się imprezy białoruskiej mniejszości