Podlaskie smaki V - Puszcza Knyszyńska

29.02.2020

autokarowa jednodniowa lokalne produkty

Podlaskie smaki V - Puszcza Knyszyńska

Zapraszamy na piątą już wyprawę śladem podlaskich smaków. W tym roku celem wycieczki jest poznanie coraz słynniejszych producentów żywności z terenu Puszczy Knyszyńskiej i najbliższych okolic Białegostoku. Lokalne firmy odwołujące się do długoletnich tradycji wpisują się doskonale w coraz powszechniejszy trend "slow food".

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru kontaktowego przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok 3/3 (pon-pt. godz. 8:30- 16:00, śr. 8:30-17:30) do dnia 14.02.2020 r.

160 zł/os 150 zł/os. członkowie PTTK 140 zł/os. przewodnicy PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Smaki”

transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, ubezpieczenie NNW, kulig/przejazd wozami, ognisko, degustacja potraw i napojów wg programu.

prosimy mieć odpowiedni ubiór na spacer w lesie.

9:00 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. J. Popiełuszki)
REZERWAT KRZEMIANKA
Wycieczkę rozpoczniemy od spaceru malowniczą ścieżką/kładką przyrodniczą w Rezerwacie Krzemianka.
WASILKÓW
Dowiemy się co nowego w miasteczku o historii sięgającej XVI wieku oraz spotkamy się z właścicielką firmy „Olejowy Raj”. Dowiemy się jak pracuje tłocznia, dlaczego oleje tłoczone na zimno są najzdrowsze, popróbujemy wyrobów i będziemy mogli je nabyć do domu.
CZARNA WIEŚ KOŚCIELNA
Tradycyjnie wieś związana z wyrobem ceramiki (odwiedzimy warsztat garncarza), ale coraz bardziej słynie także z kiszonek, szczególnie wyjątkowej kapusty kiszonej w główkach, wpisanej na listę produktów tradycyjnych woj. podlaskiego prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na warsztatach w agroturystyce „Czerwone Korale” poznamy sekrety i zdrowotne właściwości kiszonek.
KULIG
w przypadku braku śniegu przejażdżka na kołach)
WÓLKA RATOWIECKA
W agroturystyce o wdzięcznej nazwie „Wólka Dyniowa” rozgrzejemy się przy ognisku, jedząc gorącą zupę dyniową i popijając sokiem z lokalnej dyni. W międzyczasie spotkamy się z przedstawicielem młodej, prężnej inicjatywy „Lokalni Naturalni – Lokalny targ Online”, który opowie o idei przedsięwzięcia i zaprezentuje dostawców.
Ok. 17:30 powrót do Białegostoku