Skarby ziemi sandomierskiej

12-13.10.2019

autokarowa wielodniowa dla wszystkich

SKARBY ZIEMI SANDOMIERSKIEJ

Opatów - Ujazd- Baranów Sandomierski - Sandomierz

Zgłoszenia

z podaniem imienia, nazwiska, adresu i numeru kontaktowego.

Uwagi

Wpłata zaliczki w wysokości 100 zł przyjmujemy osobiście, drogą elektroniczną lub telefonicznie. Całość należności za wycieczkę należy wpłacić do 20.09.2019. Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Sandomierz" lub gotówką/kartą w biurze Organizatora.

Zakres świadczeń

Przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2, 3-os. z łazienkami w Hotelu Grodzki w Sandomierzu, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Ramowy plan wycieczki

I DZIEŃ – 12.10.2019
Wyjazd z Białegostoku godz. 6.00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki), przejazd do OPATOWA, gdzie zwiedzimy perłę architektury romańskiej w Polsce – kolegiatę św. Marcina, której budowa sięga 2 połowy XII w., z elementami gotyckimi i renesansowymi. Wzniosła bryła kościoła kryje w swym wnętrzu bogate renesansowe i barokowe wyposażenie, m.in. wspaniały nagrobek kanclerza Krzysztofa Szydłowieckiego ozdobiony płytą z brązu zwaną lamentem opatowskim. Następnie udajemy się podziemną trasą do lochów opatowskich na spotkanie z Białą Damą. Przejazd do UJAZDU, gdzie zobaczymy największe w Polsce ruiny zamkowe Krzyżtopór – pozostałość monumentalnej manierystycznej budowli wzniesionej dla wojewody Krzysztofa Ossolińskiego w I poł. XVII w. Na koniec wizyta w zamku w BARANOWIE SANDOMIERSKIM – renesansowej rezydencji rodu Leszczyńskich i Lubomirskich. Przejazd do Sandomierza, obiadokolacja i nocleg.
II DZIEŃ – 13.10.2019
Śniadanie, zwiedzanie SANDOMIERZA, tak pięknie sportretowanego w serialu „Ojciec Mateusz”. Podziwiać będziemy panoramę miasta z gotyckiej Bramy Opatowskiej, zwiedzimy rynek z mieszczańskimi kamieniczkami, renesansowy ratusz, synagogę z XVII w., bazylikę katedralną fundacji Kazimierza Wielkiego, pałac biskupi, zamek królewski, najstarszy kościół św. Jakuba. W gotyckim domu Długosza zwiedzimy muzeum diecezjalne z rewelacyjnymi zbiorami. Wejdziemy do największego wąwozu lessowego Królowej Jadwigi, a także na najwyższe wzniesienie (201 m.n.p.m.) Gór Pieprzowych, skąd roztacza się wspaniała panorama na Sandomierz i dolinę Wisły. Obiad w drodze powrotnej, przyjazd do Białegostoku ok. godz. 22.00.

od 420zł

Formularz rezerwacji
Formularz rejestracji na wycieczkę

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.