Ukraina

15-18.08.2019

autokarowa wielodniowa dla wszystkich

UKRAINA

Zapraszamy na wycieczkę na Ukrainę, a naszą bazą będzie Lwów - wspaniałe galicyjskie miasto, pełne polskich śladów, gdzie przenikają się tradycje i kultura wschodu i zachodu.

Zgłoszenia

Z podaniem imienia, nazwiska, daty urodzenia, adresu i numeru kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 200 zł przyjmujemy pod adresem ro.pttk.bialystok@gmail.com lub telefonicznie (85 7445 650).

Wpłaty

Wpłat można dokonywać na nasze konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Ukraina” lub gotówką/kartą w siedzibie RO PTTK w Białymstoku. Pozostałą kwotę należy uiścić do 26.07.2019 r.

Zakres świadczeń

Transport autokarem klasy LUX, 3 noclegi w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami w Hotelu *** George, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota, opłaty parkingowe i drogowe

Ramowy plan wycieczki

I DZIEŃ - 15.08.2019
6:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki, przejazd na granicę ukraińską, przekroczenie granicy Hrebenne – Rawa Ruska. Przejazd do LWOWA, zakwaterowanie i obiadokolacja w słynnym Hotelu George *** w centrum Lwowa, wybudowanym w 1901 r. Pomieszkiwali tu min: Józef Piłsudski, Franz Josef I, Liszt, Balzak, generałowie J. Bem i J. Dwernicki, natomiast z balkonu śpiewał ku radości tłumu słynny polski tenor Jan Kiepura. Wieczorny spacer po Lwowie: Aleja Wolności z pomnikiem A. Mickiewicza, pomnik króla Daniłyzałożyciela Lwowa i dzielnica żydowska (czas zwiedzania uzależniony od czasu oczekiwania na granicy). Obiadokolacja i nocleg
II DZIEŃ -16.08.2019
Śniadanie. Przejazd do najbardziej znanego na Kresach Wschodnich monasteru prawosławnego – ŁAWRY POCZAJOWSKIEJ. W drodze powrotnej zajedziemy do OLESKA, jednej z najstarszych osad ruskich. Zwiedzimy XIV-wieczny zamek, w którym 17 sierpnia 1629 r. przyszedł na świat Jan Sobieski. Obiadokolacja i nocleg
III DZIEŃ - 17.08.2019
Zwiedzanie LWOWA, zobaczymy min.: ruiny Wysokiego Zamku z malowniczą panoramą Lwowa z kopca Unii Lubelskiej, cmentarze Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Śródmieście Lwowa wpisane jest na światową listę UNESCO, a tu m.in.: rynek z Kamienicą Królewską, Plac św. Jura z Katedrą Św. Jura-wspaniały zabytek późnego baroku i pałac metropolitów, Teatr Opery i Baletu-jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w krajobrazie Lwowa, porównywana z operą paryską i wiedeńską, Katedrę Ormiańska, Kaplicę Boimów, ratusz i kamienice mieszczańskie, włoskie podwórko, Baszta Prochowa, Muzeum Apteki, Cerkiew Uspienska, Katedra Wniebowzięcia NMP, Wały Gubernatorskie, pomnik Tarasa Szewczenki. Obiadokolacja i nocleg.
IV DZIEŃ - 18.08.2019
Po śniadaniu przejazd do Żółkwi, gdzie zobaczymy kolegiatę p.w. Królowej Niebios oraz śww. Wawrzyńca i Stanisława, fundacji hetmana Żółkiewskiego, w kryptach marmurowe sarkofagi Żółkiewskich, Sobieskich i Daniłowicza, rynek z zabytkowymi kamienicami, synagoga i zamek. Przekroczenie granicy Rawa Ruska – Hrebenne. Powrót do Białegostoku w późnych godzinach wieczornych, w zależności od czasu oczekiwania na granicy. Obiad w drodze powrotnej.

od 950zł

Formularz rezerwacji
Formularz rejestracji na wycieczkę

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.