Ziemia Mielnicka

24.08.2019

autokarowa jednodniowa dla wszystkich

MILEJCZYCE-GRABARKA-KOTERKA-TOKARY-MIELNIK

BRAK MIEJSC!

Zgłoszenia

Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Mielnik” lub gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku. UWAGI: prosimy mieć ze sobą drobne na datki w świątyniach

Cena:

190 zł/os. 170 zł/os. - członkowie PTTK 150 zł/os. - przewodnicy PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Mielnik”. Wpłata całości do dnia 16.08.2019 r.

Zakres świadczeń

transport autokarem turystycznym, opieka przewodnika, obiad, bilety do zwiedzanych obiektów, zwiedzanie winnicy z degustacją, ubezpieczenie NNW.

Ramowy plan wycieczki

8:00 wyjazd z B-stoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
MILEJCZYCE
Wieś gminna o korzeniach z XII w. Obecnie warto zobaczyć drewniany kościół pw. św. Stanisława z II połowy XVII w. wraz z drewnianą dzwonnicą, plebanię oraz cerkiew.
GRABARKA
Najważniejsze sanktuarium wyznawców prawosławia w Polsce. Wejdziemy na Świętą Górę z tysiącami pątniczych krzyży i zobaczymy odbudowaną cerkiew Przemienienia Pańskiego.
Uroczysko KOTERKA
Miejsce cudu, na którym wybudowano cerkiew pw. Ikony Matki Bożej Wszystkich Strapionych Radość. Malowniczo położona na leśnej polanie tuż przy granicy z Białorusią. W dawnych czasach do cudownego źródełka pielgrzymowali ludzie różnych wyznań.
TOKARY
Wieś założona i zasiedlona w XV w. przez ruskich bojarów. Obecnie na uwagę zasługuje oryginalny kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, nawiązujący do stylów drewnianych kościółków Podkarpacia.
SUTNO-WAJKÓW
Wędrówka szlakiem turystycznym (ok. 6 km) z widokami na piękne nadbużańskie krajobrazy. Obiad – spróbujemy jak smakują „zaguby”, wyjątkowe danie regionalne znane tylko nad Bugiem!
MIELNIK
Spacer na Górę Zamkową z piękną panoramą na rzekę Bug, następnie punkt widokowy na odkrywkową kopalnię kredy i spacer do rezerwatu florystycznego „Góra Uszeście” chroniącego rzadką roślinność ciepłolubną. Odwiedzimy też prywatne muzeum z wystawą geologiczną skarbów Ziemi Mielnickiej.
WINNICA KOROL
Zwiedzanie winnicy i winiarni wraz z degustacją 4 wybranych win.
Ok. 22:00 powrót do Białegostoku

brak miejsc!

Formularz rezerwacji
Formularz rejestracji na wycieczkę

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.