Toskania

7-14.09.2019

TOSKANIA

Kraina wina i oliwy. Miejsce, które nieustannie czaruje i zapiera dech w piersiach. Malownicze wzgórza, których kolory zmieniają się z każdą porą roku, barwne pola słoneczników i maków, zielone winnice i urokliwe, średniowieczne miasteczka – taka jest Toskania, jedna z najchętniej odwiedzanych krain Włoch.

Przepiękne widoki

Program wycieczki jest tak skonstruowany abyście mogli Państwo podziwiać najpiękniejsze zakątki tego regionu.

Autokar klasy LUX

Podróż będzie odbywała się wygodnym, bardzo komfortowym autokarem o podwyższonym standardzie.

Opieka pilota

Nad Państwa bezpieczeństwem i wygodą będzie czuwać wykwalifikowany pilot turystyczny z wieloletnim doświadczeniem.

Atrakcje

Podczas wycieczki czeka na Państwa wiele udogodnień i atrakcji. Wyjazd na długo pozostanie w Państwa pamięci.

Ramowy plan wycieczki

DZIEŃ 1 – 07.09.2019
2.00 wyjazd z Białegostoku z parkingu przy Pałacu Branickich. Przejazd przez Polskę i Niemcy. Nocleg i obiadokolacja w Austrii (trasa 1300 km).
DZIEŃ 2 – 08.09.2019
Śniadanie. Przejazd do Włoch, nad JEZIORO GARDA. Rejs po alpejskim jeziorze, odpoczynek, przejazd do hotelu w okolicy Werony. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3 – 09.09.2019
Śniadanie. Przejazd do WERONY. Zwiedzanie miasta: Casa di Julietta, Arena – rzymski amfiteatr, Via Mazzini – najbardziej reprezentacyjny deptak, katedra, Ponte Pietra – najstarszy most zachowany z czasów rzymskich. Przejazd do LUKKI – spacer po mieście otoczonym masywnymi murami pilnie strzegącymi śladów przeszłości. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.
DZIEŃ 4 – 10.09.2019
Śniadanie. Przejazd do PIZY, zwiedzanie miasta: Campo dei Miracoli ze słynną „Krzywą Wieżą”, katedra oraz okrągły budynek baptysterium. Przejazd na plażę – odpoczynek. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 5 – 11.09.2019
Śniadanie. Przejazd do SAN GIMIGNANO – zwanego średniowiecznym Manhattanem, spacer wśród kilkunastu zachowanych XIV w. „wieżowców”, zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, via San Giovanni ze sklepami sprzedającymi miejscowe wyroby. Przejazd do słynącej z alabastru VOLTERRY, zwiedzanie: Palazzo dei Priori – najstarszy ratusz w Toskanii, Palazzo Pretorio z Torre del Porcelino (Wieżą Prosiaczkową), Piazza San Giovanni z katedrą i baptysterium. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 6 – 12.09.2019
Śniadanie. Słynną STRADA di CHIANTI pojedziemy do SIENY, zwiedzanie: kościół św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny Sieneńskiej, Piazza del Campo – plac w kształcie muszli, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne Palio, katedra. Spacer po Via di Città z patrycjuszowskimi domami i wspaniałymi pałacami. W drodze powrotnej odwiedzimy jedną z winnic, by spróbować lokalnych trunków. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 7 – 13.09.2019
Śniadanie. Przejazd do stolicy Toskanii – FLORENCJI. Zwiedzanie miasta: Katedra Santa Maria dei Fiori z baptysterium – uznawana za pierwszą renesansową budowlę, kościół Santa Croche z grobowcami Michała Anioła, Galileusza, Machiavellego, Rossiniego, most Ponte Veccio, galeria Ufizzi. Czas wolny (pobyt w mieście 9 godzin). Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze planowane krótkie postoje.
DZIEŃ 8 – 14.09.2019
Przejazd przez Austrię, Czechy, Polskę. Powrót do Białegostoku w godzinach wieczornych. (trasa 1900 km).

od 2600zł

Formularz rezerwacji
Formularz rejestracji na wycieczkę

Zgłoszenia

Z podaniem imienia, nazwiska, daty urodzenia, adresu i numeru kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 500 zł przyjmujemy osobiście w biurze RO PTTK, drogą elektroniczną na adres ro.pttk.bialystok@gmail.com lub telefonicznie 85 7445 650. Pozostałą kwotę należy uiścić do 10.08.2019 r.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.