„Polski Wersal” – spacer historyczny

5 maja 2024

ok. 2,5 h pieszo ogrody Branickich

"Polski Wersal" - spacer historyczny

Zapraszamy na spacer historyczny po barokowym założeniu pałacowo-ogrodowym Branickich, cieszącym się od połowy XVIII w. zaszczytnym mianem "polskiego Wersalu". Zobaczymy co pozostało z przepychu dawnej rezydencji hetmańskiej, co zostało odtworzone i zrewitalizowane, opowiemy także o tym, czego już nie ma. TRASA: Założenie pałacowo-ogrodowe Branickich w Białymstoku (Brama "Gryf", dziedzińce, arsenał, dawna oranżeria, salon ogrodowy, boskiety, ogród dolny) UWAGA! Aby zwiedzić pałac Branickich wewnątrz, należy wykupić bilet wstępu do Muzeum Historii Medycyny i Farmacji. Zachęcamy do uczynienia tego po spacerze. Wskazana rezerwacja miejsc w muzeum!

30 zł/os. 20 zł/os. - członkowie PTTK i dzieci Wpłaty przyjmujemy gotówka/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na nr konta 81 10201332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Polski Wersal”. Bilet można także nabyć na miejscu spotkania z przewodnikiem, jednak nie gwarantujemy dostępności miejsc.

z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu przyjmujemy poprzez formularz rezerwacyjny na stronie bialystok.pttk.pl, e-mailem: ro.pttk.bialystok@gmail.com, telefonicznie lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3 (pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17:00).

usługa przewodnicka

1) Minimalna liczba osób, przy której spacer dojdzie do skutku: 20.

2) Liczba miejsc jest ograniczona.

10:00 spotkanie z przewodnikiem przy Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku, ul. Legionowa 2
Około 2,5-godzinny spacer po założeniu pałacowo-ogrodowym Branickich w Białymstoku (Pałacyk Gościnny, Brama „Gryf”, dziedzińce, arsenał, dawna oranżeria, salon ogrodowy, boskiety, ogród dolny).

Spacery

Pobierz program wycieczki