Suwalski Park Krajobrazowy

21 sierpnia 2022

autokarem jednodniowa przyroda

Suwalski Park Krajobrazowy

Zapraszamy na wyprawę do najstarszego i jednego z najpiękniejszych parków krajobrazowych w Polsce – krainy zielonych moren i ozów, pośród których lądolód pozostawił dziesiątki jezior i imponujące głazowiska. Do owianej legendami ziemi walecznych Jaćwingów, których tajemnice ekscytują kolejne pokolenia badaczy i miłośników historii. TRASA: SZURPIŁY - GŁAZOWISKO RUTKA - TURTUL - REZERWAT BACHANOWO - STARA HAŃCZA - SMOLNIKI - GÓRA CISOWA - JELENIEWO

195 zł/os 185 zł/os członkowie PTTK 160 zł/os przewodnicy PTTK Wpłacać można przelewem na nasze konto z dopiskiem “Suwalszczyzna” lub gotówką/kartą w naszej siedzibie przy ul. Sienkiewicza 53.

transport autokarem, opieka przewodnika, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, obiad, ubezpieczenie NNW

poprzez formularz rezerwacji (po prawej stronie) przyjmujemy do 10.08.2022 r.

8:00 wyjazd z Białegostoku, z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki
SZURPIŁY
W Izbie Pamięci Jaćwieskiej poznamy historię fascynującego bałtyjskiego ludu, który pierwotnie zasiedlał Suwalszczyznę.
GŁAZOWISKO RUTKA
Odbędziemy spacer po terenie rezerwatu „Rutka”, odkrywając jego przyrodnicze tajemnice na ścieżce edukacyjnej „Porosty”.
TURTUL
Zajrzymy do siedziby Suwalskiego Parku Krajobrazowego i wespniemy się na punkt widokowy, z którego rozciąga się malowniczy widok na staw i oz turtulski.
REZERWAT „BACHANOWO”
Obejrzymy imponujące głazowisko i zejdziemy do urokliwej doliny Czarnej Hańczy.
STARA HAŃCZA
Odkryjemy pozostałości dawnego folwarku i odbędziemy spacer nad Jeziorem Hańcza – najgłębszym nie tylko w Polsce, ale na całym Niżu Środkowoeuropejskim.
SMOLNIKI
Odwiedzimy Izbę Regionalną i skorzystamy ze słynnej platformy „U Pana Tadeusza”, z której rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na Suwalszczyźnie.
GÓRA CISOWA
Zdobędziemy najsłynniejsze wzniesienie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.
JELENIEWO
Zobaczymy drewniany kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z 2. połowy XIX wieku.
Ok. 21:30 powrót do Białegostoku