Suwalszczyzna Zachodnia

Suwalszczyzna Zachodnia

14 sierpnia 2021

pogranicze jednodniowa przyroda

Suwalszczyzna Zachodnia

Podróżując wzdłuż Rospudy – świętej rzeki Jaćwingów odkryjemy piękno przyrody i bogactwo zabytków zachodniej Suwalszczyzny. Odwiedzimy tajemnicze Święte Miejsce i pozostałości po spektakularnym pałacu Paca w Dowspudzie. Postaramy się uchwycić niepowtarzalny klimat kresowych miasteczek leżących nad dawną granicą z Prusami. Zwiedzimy potężne fortyfikacje z okresu II wojny światowej. I przede wszystkim – nacieszymy oczy widokiem wspaniałych suwalskich jezior nanizanych jak korale na błękitną wstęgę Rospudy.

UWAGA!

1) Ze względu na sytuację epidemiologiczną prosimy o dostosowanie się do obowiązujących wytycznych w zakresie bezpieczeństwa i posiadanie niezbędnej ochrony ust i nosa! 2) Przed rozpoczęciem wycieczki każdy z uczestników będzie zobowiązany do podpisania poniższego oświadczenia. Bardzo prosimy się z nim zapoznać i zgłaszać się na wycieczkę dopiero po ustaleniu, że zawarte w nim informacje są zgodne z prawdą. Świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego zeznania, oświadczam, że: 1. W miejscu mojego zamieszkania nie przebywa żadna osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych; 2. Nie miałem/am świadomego kontaktu z osobą chorą na COVID-19, będącą w izolacji domowej lub przebywającą na kwarantannie; 3. Nie mam objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną; 4. Jestem świadomy/świadoma istnienia licznych czynników ryzyka grożących zarażeniem się COVID-19 i w przypadku zachorowania nie będę wnosił/-ła skarg i zażaleń ………………………………………………………………………. Czytelny podpis i data

Zgłoszenia

z podaniem imienia i nazwiska, datyurodzenia i numeru telefonu przyjmujemytelefonicznie, drogą mailową(ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurzeRO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3(pon.-pt. godz. 8:00-15:30, śr. 8:00-17.00).

Cena

170 zł/os. 160 zł/os.członkowie PTTK 120 zł/os.przewodnicy PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem ”Suwalszczyzna”.

Zakres świadczeń

transport autokarem, opieka przewodnika, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obiad, ubezpieczenie NNW.

Uwagi

UWAGA! Prosimy mieć ze sobą drobne na datki w świątyniach.

Ramowy plan wycieczki

8:00 wyjazd z Białegostoku (parking przy Pałacu Branickich, koło pomnika ks. Popiełuszki)
Święte uroczysko nad Rospudą
DOWSPUDA
Pozostałości pałacu Paca
RACZKI
Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej i zabytkowy układ urbanistyczny
BAKAŁARZEWO
Kościół św. Jakuba z najstarszym ołtarzem na Suwalszczyźnie, zabytkowy układ miejski, bunkry z okresu II wojny światowej, cmentarz żydowski, spacer nad Jeziorem Sumowo i Rospudą
Skansen Fortyfikacji Prus Wschodnich
Jezioro Garbaś
Itinerary Content
FILIPÓW
Kościół Wniebowzięcia NMP i zabytkowy układ urbanistyczny
MIERUNISZKI
Tajemnicze ruiny dawnej świątyni protestanckiej
PRZEROŚL
Kościół Narodzenia NMP i osiemnastowieczna dzwonnica i zabytkowy układ urbanistyczny
Ok. 20:30 powrót do Białegostoku

170 zł

Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Pobierz szczegółowy plan wycieczki i regulamin udziału
Comments are closed.