Świętokrzyskie

15-16 października 2022

Świętokrzyskie

Zapraszamy po raz kolejny w rejon Gór Świętokrzyskich. Zobaczymy najbardziej znane zabytki regionu świętokrzyskiego! TRASA: Michniów - Chęciny - Kielce - Ćmielów - Krzemionki - Ostrowiec Świętokrzyski

680 zł/ os. 660 zł/ os. członkowie PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Świętokrzyskie” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora.

przejazd autokarem, 1 nocleg w pokojach 2-, 3-os. z łazienkami, 1 śniadanie, 1 obiadokolacja, 1 obiad, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnika, opieka pilota, ubezpieczenie NNW.

prosimy przesyłać na załączonym formularzu rezerwacji.

1. Realizacja programu zależna jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 2. Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt 2,8% ceny wycieczki.

I DZIEŃ – 15.10.2022
6:30 wyjazd z Białegostoku (z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki)

MICHNIÓW – zobaczymy niezwykły architektonicznie pomnik Mauzoleum Męczeństwa Wsi Polskiej ze słynną Pietą Michniowską

JASKINIA RAJ – według znawców uważana za najpiękniejszą jaskinię naciekową w Polsce

KAMIENIOŁOM ZYGMUNTÓWKA – spacer z przewodnikiem do kamieniołomu. To z tutejszego surowca została wykonana w 1643 roku kolumna Zygmunta III Wazy

KIELCE – krótkie zwiedzanie miasta: pałac biskupów krakowskich (z zewnątrz) z XVII w., katedra wczesnobarokowa.

Zakwaterowanie i obiadokolacja

II DZIEŃ – 16.10.2022
Śniadanie i wykwaterowanie

ĆMIELÓW – wizyta w Żywym Muzeum Porcelany. Poznamy tajemnicę wyroby porcelany, wytwarzanej tu od ponad dwustu lat, zobaczymy także zbiór najpiękniejszych wyrobów ćmielowskich.

KRZEMIONKI – zwiedzimy Muzeum i Rezerwat Archeologiczny – neolityczną kopalnię krzemienia pasiastego sprzed 4-5 tys lat, odkrytą w 1922 r., wpisaną na światową listę dziedzictwa UNESCO

OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI – w Pałacu Wielopolskich obejrzymy zbiory artystyczne muzeum. Głównie fajanse i porcelanę ćmielowską, srebra i wyroby metalowe z XIX i XX wieku, malarstwo, grafikę, tkaniny oraz meble.

Obiad

Około 22:00 powrót do Białegostoku

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu kontaktowego przyjmujemy także telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3.