Warmia i Mazury vol. 2

10-11 września 2022

Warmia i Mazury vol. 2

Wczesna jesień to dobry czas na poznawanie kolejnych rejonów Warmii i Mazur, zapraszamy!

650 zł/ os. 630 zł/ os. członkowie PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Olsztyn” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 200 zł przy zgłoszeniu, pozostałą kwotę do 17.08.2022.

przejazd autokarem, 1 nocleg w hotelu 3***, pokoje 2-, 3-os. z łazienkami, 1 śniadanie, 2 obiady, opieka pilota, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW.

prosimy przesyłać na załączonym formularzu rezerwacji. Zgłoszenie uznajemy za potwierdzone po otrzymaniu zaliczki w wys. 200 zł/os.

1. Realizacja programu zależna jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 2. Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt 2,8% ceny wycieczki.

I DZIEŃ – 10.09.2022
7.00 wyjazd z Białegostoku (z parkingu przy pomniku ks. Popiełuszki)

SZCZYTNO – ruiny zamku krzyżackiego, spacer nad Jezioro Długie, pomnik Krzysztofa Klenczona, ratusz miejski, kościół ewangelicko-augsburski, drewniana chałupa mazurska z XIX w. I może uda nam się odnaleźć mazurskie Pofajdoki?

PASYM – krótki spacer po miejscowości: ratusz, pozostałości murów obronnych z XIV wieku, kościół ewangelicko-augsburski, zespół miejski oraz stara zabudowa miejska.

OLSZTYN – Zamek Kapituły Warmińskiej – dawniej pełnił funkcje obronne, a jednocześnie był siedzibą administratora dóbr kapituły, w którym pomieszkiwał kiedyś Mikołaj Kopernik. Tu słynny astronom spisał tekst pierwszej księgi „De revolutionibus…”– dzieła swego życia, które „wstrzymało Słońce i pchnęło z posad Ziemię”. Obecnie znajduje się w nim muzeum. Zwiedzanie starówki: Wysoka Brama, biblioteka miejska, stary ratusz, Bazylika Archikatedralna św. Jakuba, ławeczka Mikołaja Kopernika.

Obiad. Przejazd do Kortowa i kampusu UWM oraz spacer nad Jezioro Ukiel. Nocleg w Olsztynie

II DZIEŃ – 11.09.2022
MRĄGOWO – miasto wyróżnia się spośród innych mazurskich miast ciekawą zabudową oraz licznymi zielonymi terenami. Jest to zasługą wcześniejszych zabiegów stosowanych przez minione władze z przełomu XIX i XX wieku. Ciągi kamieniczek o zbliżonej wysokości stwarzają do dziś specyficzny klimat. Zobaczymy m.in. ratusz miejski, wieżę Bismarcka, pomnik św. Rocha. Odbędziemy spacer deptakiem nad jezioro.

BARCIANY – przejście wokół krzyżackiego gotyckiego zamku z XIV wieku.

KĘTRZYN – w muzeum zamkowym gromadzone są zbiory związane przede wszystkim z historią miasta i regionu, zobaczymy również Bazylikę Mniejszą św. Jerzego – jest to najlepiej zachowany kościół obronny na Mazurach oraz eklektyczny ratusz.

Obiad.

OWCZARNIA – Muzeum Mazurskie od wielu lat gromadzi zbiory poświęcone kulturze mazurskiej, obejmujące okres od początku XIX w. do połowy XX wieku.

GIERŁOŻ – zwiedzanie kwatery głównej Hitlera „Wilczy Szaniec”. Powrót do Białegostoku około 21:30

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 4200 zł przyjmujemy także telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3.