Wilno – Troki 2 dni

Wilno-Troki 2 dni

27-28 lipca 2024

Wilno - Troki

Zapraszamy do zwiedzenia dwóch stolic Litwy: obecnej, czyli artystycznego i pełnego zabytków sakralnych Wilna oraz tej dawnej, czyli Trok - jednego z najważniejszych ośrodków politycznych Wielkiego Księstwa Litewskiego.

720 zł/ os. + 20 Euro 680 zł/ os. + 20 Euro/członkowie PTTK Wpłaty przyjmujemy gotówką/kartą w biurze RO PTTK lub przelewem na konto nr 81 1020 1332 0000 1902 0322 8202 z dopiskiem „Wilno 2 dni”. Zaliczkę w wysokości 300 zł przyjmujemy w momencie rezerwacji wycieczki. Całość kwoty należy wpłacić do 1.07.2024 r..

1) Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilety do zwiedzanych obiektów, usługa przewodnika – 20 Euro/os. 2) Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

transport autokarem, nocleg w hotelu, śniadanie, obiadokolacja, obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW + KL

z podaniem imienia, nazwiska i telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki przyjmujemy przez formularz na stronie internetowej, telefonicznie lub osobiście.

I DZIEŃ – 27.07.2024
6:00 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. J. Popiełuszki), przejazd do Wilna. Zwiedzanie stolicy Litwy: Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu (najcenniejszy zabytek wileńskiego baroku), cmentarz na Rossie (spoczywają tu prochy wielu wybitnych ludzi, m.in. matki Piłsudskiego, Joachima Lelewela, Władysława Syrokomli, Euzebiusza Słowackiego), Kościół św. Anny (Napoleon ujrzawszy ten kościół, chciał go przenieść na własnej dłoni do Paryża), pomnik Adama Mickiewicza, Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Cerkiew św. Ducha, Pałac Prezydencki. Obiadokolacja i nocleg.
II DZIEŃ – 28.07.2024
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na górę Trzech Krzyży – zwanej też Łysą lub Krzywą, skąd rozpościera się wspaniały widok na Wilno. Przejazd do Trok – dawnej stolicy Litwy. Zwiedzanie położonego na wyspie na jeziorze Galve Zamku Wielkich Książąt Litewskich. Obiad. Powrót do Białegostoku ok. 20:00.

720 zł + 20 Eur