Wilno – Troki 2 dni

Wilno - Troki 2 dni

23-24 lipca 2022

Wilno - Troki 2 dni

Zapraszamy do zwiedzenia dwóch stolic Litwy: obecnej, czyli artystycznego i pełnego zabytków sakralnych Wilna oraz tej dawnej, czyli Trok, jednego z najważniejszych ośrodków politycznych Wielkiego Księstwa Litewskiego.

Cena:

600 zł/ os. + 20 Euro 575 zł/ os. + 20 Euro/członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Wilno” lub gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł przy zgłoszeniu, pozostałą kwotę do 01.07.2022.

transport autokarem, nocleg w hotelu, śniadanie, obiadokolacja, obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW + KL.

prosimy przesyłać na załączonym formularzu rezerwacji. Zgłoszenie uznajemy za potwierdzone po otrzymaniu zaliczki w wys. 100 zł/os.

Uwagi:

1. Wjazd na teren Litwy dla obywateli UE nie jest obecnie związany z żadnymi restrykcjami z powodu sytuacji epidemiologicznej. Zastrzegamy sobie jednak możliwość zmian w zależności od sytuacji międzynarodowej. 2. Obowiązkowe opłaty na miejscu: bilet do Zamku w Trokach, usługa przewodnika – 20 Euro/ os. 3. Telefon do pilota wycieczki (wyłącznie na czas jej trwania) + 48 570 701 900

I DZIEŃ - 23.07.2022
6:00 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. J. Popiełuszki), przejazd do Wilna.

Zwiedzanie stolicy Litwy: Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu (najcenniejszy zabytek wileńskiego baroku), cmentarz na Rossie (spoczywają tu prochy wielu wybitnych ludzi, m.in. matki Piłsudskiego, Joachima Lelewela, Władysława Syrokomli, Euzebiusza Słowackiego), Kościół św. Anny (Napoleon ujrzawszy ten kościół, chciał go przenieść na własnej dłoni do Paryża), pomnik Adama Mickiewicza, Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Cerkiew św. Ducha, Pałac Prezydencki.

Obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ – 24.07.2022
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.

Przejazd na górę Trzech Krzyży – zwanej też Łysą lub Krzywą, skąd rozpościera się wspaniały widok na Wilno.

Przejazd do Trok – dawnej stolicy Litwy. Zwiedzanie położonego na wyspie na jeziorze Galve Zamku Wielkich Książąt Litewskich.

Obiad.

Powrót do Białegostoku ok. 20:00.

600 zł+20 Euro

Formularz rezerwacji
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 300 zł przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki