Wilno na majówkę

4 maja 2024

Wilno

„Litwo, Ojczyzno moja! ty jesteś jak zdrowie; Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, Kto cię stracił. Dziś piękność twą w całej ozdobie; Widzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.”

Początek mickiewiczowskiej Inwokacji zna każdy Polak. Zna ją także każdy Litwin.

Zapraszamy do zwiedzenia stolicy Litwy - Wilna, artystycznego i pełnego zabytków sakralnych miasta, związanego z Polską. Historyczna stolica Wielkiego Księstwa Litewskiego, jedno z większych miast I Rzeczpospolitej zachwyci nas swoim klimatem i zabytkami.

270 zł/ os. + 20 Euro 260 zł/ os. + 20Euro/członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Wilno” lub gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł przy zgłoszeniu, pozostałą kwotę do 19.04.2024.

transport autokarem, opieka pilota, ubezpieczenie NNW + KL

prosimy przesyłać na załączonym formularzu rezerwacji. Zgłoszenie uznajemy za potwierdzone po otrzymaniu zaliczki w wys. 100 zł/os.

1) Obowiązkowe opłaty na miejscu: obiad, bilet, usługa przewodnika – 20 Euro/ os.

5:00 wyjazd z Białegostoku (parking przy pomniku ks. J. Popiełuszki)
Przejazd do Wilna.

Zwiedzanie stolicy Litwy: Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu (najcenniejszy zabytek wileńskiego baroku), cmentarz na Rossie (spoczywają tu prochy wielu wybitnych ludzi, m.in. matki Piłsudskiego, Joachima Lelewela, Władysława Syrokomli, Euzebiusza Słowackiego), Katedra Wileńska, Kościół św. Anny (Napoleon ujrzawszy ten kościół, chciał go przenieść na własnej dłoni do Paryża), pomnik Adama Mickiewicza, Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Cerkiew św. Ducha, Pałac Prezydencki.

Obiad. Wyjazd w drogę powrotną.

Ok. 22:00 przyjazd do Białegostoku

270 zł + 20 Eur