Wrocław i Czechy

Wrocław i Czechy

12-15 sierpnia 2022

Wrocław i Czechy

Na przedłużony weekend sierpniowy zapraszamy do dogłębnego poznania z nami stolicy województwa dolnośląskiego, z jednodniowym wypadem do Skalnego Miasta w Czechach.

Cena:

1850 zł/ os. 1790 zł/ os. członkowie PTTK Wpłat można dokonywać na nasze konto z dopiskiem „Wrocław” lub gotówką/kartą w biurze Organizatora. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 400 zł przy zgłoszeniu, pozostałą kwotę do 22.07.2022.

Zakres świadczeń

przejazd autokarem, 3 noclegi w pokojach 2- i 3-os. z łazienkami, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Zgłoszenia

prosimy przesyłać na załączonym formularzu rezerwacji. Zgłoszenie uznajemy za potwierdzone po otrzymaniu zaliczki w wys. 400 zł/os.

Uwagi:

1. Realizacja programu zależna jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. 2. Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji lub przerwania podróży - koszt 2,8% ceny wycieczki.

PROGRAM

I DZIEŃ – 12.08.2022
Wyjazd z Białegostoku godz. 6:00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki). Przejazd do Wrocławia, spotkanie z przewodnikiem.

WROCŁAW. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Rynku, wejdziemy do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego (Aula Leopoldyńska, Oratorium Marianum, Wieża Matematyczna). Zobaczymy dawne więzienie, Jatki, kamieniczkę Jaś i Małgosia, pozostałe malownicze kamieniczki, Ratusz, Pręgierz oraz Plac Solny, na którym znajduje się jeden z największych targów kwiatowych we Wrocławiu. Przejdziemy w okolice Narodowego Forum Muzyki – jednego z największych obiektów koncertowych w Europie Środkowej, zobaczymy Muzeum Teatru, Hotel Monopol oraz Operę Wrocławską. Następnie udamy się do Panoramy Racławickiej, gdzie obejrzymy cykloramiczny obraz prezentujący Bitwę pod Racławicami. Przespacerujemy się Bulwarami i obejrzymy Bastion Ceglarski/ Wzgórze Polskie – pozostałość fragmentu miejskich fortyfikacji zbudowanych w 1585 r.

Obiadokolacja, zakwaterowanie i nocleg we Wrocławiu.

II DZIEŃ – 13.08.2022
Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie dolnośląskiej stolicy kontynuujemy w najstarszej części Wrocławia – na Ostrowie Tumskim. Zobaczymy: pomnik papieża Jana XXIII, kościół św. Marcina, Archikatedrę pw. św. Jana Chrzciciela (wstęp), pomnik Jana Nepomucena, Most Tumski. Następnie udamy się w rejs statkiem, podczas którego możemy zobaczyć miasto z innej perspektywy. Kolejnym punktem programu będzie ZOO z Afrykarium. Znajdziemy tam gatunki zwierząt ze wszystkich zakątków świata, a w pawilonie Afrykarium okazy flory i fauny jednego tylko kontynentu – Afryki. Następnie zobaczymy Halę Stulecia – obiekt, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy również Iglicę, Pergolę, fontannę multimedialną oraz Ogród Japoński.

Obiadokolacja i nocleg j.w.

III DZIEŃ – 14.08.2022
Śniadanie, przejazd do Czech, gdzie zobaczymy słynne SKALNE MIASTO – Adrszpach. Tysiące skalnych wieży, oszałamiająca przyroda i widoki zapierające dech w piersiach. Kto wstąpi do narodowego rezerwatu przyrody Skał Adrszpasko-Teplickich, znajdzie się w zupełnie innym świecie. Świecie, w którym najwyższa forma skalna Kochankowie (czes. Milenci) osiąga wysokość 81,4 metrów, gdzie imponujący Wielki Wodospad spada z hukiem 16 metrów w dół, najwęższe przejście między skałami ma tylko 50 centymetrów szerokości i gdzie ukrywa się malownicze jeziorko z krystalicznie czystą wodą. Przepłyniemy łodziami po jeziorku a następnie udamy się na zamek gdzie można zobaczyć, jak wyglądało życie za czasów barona Nádherného, jak działała szkoła przędzalnictwa, a także jakie były początki czeskiej tradycji wspinaczki po piaskowcach, która jest nierozłącznie związana z Adrszpachem.

Powrót na obiadokolację i nocleg do Wrocławia.

IV DZIEŃ - 15.08.2022
Wczesne śniadanie, przejazd do MOSZNEJ, zwiedzanie zamku słynącego z 99 wież i 365 pomieszczeń. Zamek oczarowuje swym niesamowitym urokiem i bajkową architekturą, a także rozległym parkiem z kilkusetletnimi dębami i lipami. Do teraz skrywa on wiele tajemnic, które czekają na odkrycie…

Przejazd do OPOLA i spacer z przewodnikiem: od Muzeum Polskiej Piosenki, przez Wieżę Piastowską, Most Zamkowy z widokiem na Opolską Wenecję, kościół franciszkanów aż do Rynku. Następnie katedra, aleja gwiazd festiwalowych, spacer do „kościoła na górce” (stamtąd piękny widok na miasto), na wzgórze uniwersyteckie z rzeźbami artystów polskiej piosenki. Poznamy historie związane z Festiwalem Piosenki, teatrem Jerzego Grotowskiego, Piastami Śląskimi, lokalną sztuką i wielokulturowością.

Obiad na trasie.

Powrót do Białegostoku ok. 22:00

1850 zł

Formularz rezerwacji
Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Zgłoszenia

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 400 zł przyjmujemy także telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.