Zachodnie Pomorze – brak miejsc!

Zachodnie Pomorze

6-10 lipca 2022

Uwaga! Brak miejsc!

Zachodnie Pomorze

Zapraszamy na pięciodniową wycieczkę na nieznane Zachodnie Pomorze. TRASA: Łęczyca – Szczecin – Kamień Pomorski – Wolin - Międzyzdroje – Stargard Szczeciński – Kołobrzeg – Bytów

Cena:

1700 zł/ os. 1590 zł/ os. członkowie PTTK Wpłat można dokonywać przelewem na nasze konto z dopiskiem „Zachodnie Pomorze” lub gotówką/kartą w biurze RO PTTK w Białymstoku. Prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości 400 zł przy zgłoszeniu, pozostałą kwotę do 10.06.2022.

Uwagi:

1. Realizacja programu zależna jest od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. 2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów. 2. Podróżny może wykupić u Organizatora dobrowolne ubezpieczenie na pokrycie kosztów rezygnacji z wycieczki - koszt 2,8% ceny imprezy.

Zakres świadczeń

przejazd autokarem, 4 noclegi w pokojach 2, 3-os. z łazienkami, 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 1 obiad, opieka pilota, ubezpieczenie NNW, usługi miejscowych przewodników, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Zgłoszenia

prosimy przesyłać na załączonym formularzu rezerwacji. Zgłoszenie uznajemy za potwierdzone po otrzymaniu zaliczki w wys. 400 zł/os.

PROGRAM

I DZIEŃ - 6.07.2022

Wyjazd z Białegostoku o godz. 6:00 (parking przy pomniku ks. Popiełuszki, Plac Jana Pawła II).

Przejazd do ŁĘCZYCY, zwiedzanie muzeum na zamku królewskim zbudowanym przez króla Kazimierza Wielkiego najprawdopodobniej w latach 1357- 1365. Jest jednym z typowych architektonicznych założeń kazimierzowskich.

Przejazd do Szczecina, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ – 7.07.2022
Śniadanie.

9:00 spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie SZCZECINA w formie objazdu miasta połączonego ze spacerami, podczas którego zobaczymy:

-monumentalne Wały Chrobrego położone na skarpie odrzańskiej z reprezentacyjnymi gmachami Urzędu Wojewódzkiego, Muzeum Narodowego i Akademii Morskiej,

-Wzgórze Zamkowe z renesansową siedzibą Dynastii Gryfitów,

-Podzamcze ze Starym Miastem i gotyckim Ratuszem Staromiejskim,

-Katedrę św. Jakuba z najwyższą ceglaną wieżą w Polsce (wstęp),

-barokowy Plac Orła Białego z pałacami pod Globusem i pod Głowami,

-poznamy miejsca narodzin szczecińskich caryc, kościół św. Piotra i Pawła,

-plac Solidarności z Aniołem Wolności i Centrum Dialogu Przełomy, miejsce tragicznych wydarzeń grudnia ’70,

-Filharmonię Szczecińską – nagradzaną ikonę współczesnej architektury.

Posłuchamy też legend o pomorskiej czarownicy, książęcym błaźnie i piwnej rewolucji oraz upadku najbogatszego rodu w mieście. Sprawdzimy kim był Wyszak i szczecińska ladacznica Jolka.

Spacer szczecińskimi bulwarami nadodrzańskimi z Morską Kroniką Szczecina i Pomnikiem Kota Żeglarza.

Zobaczymy też: gwieździste place Oriona, Nowe Miasto z Ratuszem Czerwonym, bramy miejskie dawnej twierdzy pruskiej.

Szczecin to jedno z najzieleńszych miast Polski – zobaczymy Cmentarz Centralny, słynny”ogród śmierci” zaprojektowany jako park z ponad 400 gatunkami drzew i krzewów (jest trzecim największym cmentarzem w Europie), Jasne Błonia z największym skupiskiem platana w Europie, zajrzymy do Villi Lentza (wstęp) – rezydencji zaprojektowanej przez młodego, wykształconego w Lipsku architekta Maxa Drechslera(1857-1892), która robi oszałamiające wrażenie. Wykończone cegłą i ozdobione kamieniarką elewacje przywodzą na myśl architekturę barokowych pałaców. Następnie obejrzymy Park Kasprowicza z Pomnikiem Czynu Polaków, Ogród Różany, Urząd Miasta nazywany Szpinakowym Pałacem.

Zwiedzanie podziemnego schronu z przewodnikiem (wstęp) – jednego z największych w Polsce i Europie, mogący pomieścić ponad 5000 osób, nawet 17 m pod ziemią.

Obiadokolacja, wieczorny rejs statkiem po Odrze i porcie – panorama miasta. Nocleg.

III DZIEŃ - 8.07.2022
Śniadanie.

8:00 wyjazd ze Szczecina. Podczas wycieczki zobaczymy:

KAMIEŃ POMORSKI z jedyną w Polsce katedrą z wirydarzem (wstęp).

Dowiemy się co ma wspólnego Bluetooth z miastem WOLIN, będziemy gościć w Skansenie Słowian i Wikingów (wstęp) usytuowanym nad brzegiem cieśniny Dziwny.

Następnie zobaczymy panoramę Wstecznej Delty Świny z Grodziska Lubin i stanowiska tajnej Broni V3.

Przespacerujemy się Promenadą Gwiazd w MIĘDZYZDROJACH, przejdziemy szkolenie rekruckie w Pruskiej Twierdzy (wstęp).

Powrót na obiadokolację i nocleg do Szczecina.

IV DZIEŃ - 9.07.2022

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do STARGARDU.

To piękne miasto położone na 15 południku nad Iną w pobliżu Jeziora Miedwie. W średniowieczu Stargard rywalizował ze Szczecinem, z którym toczył Wojnę Pszenną zakończoną pokojem w Kobylance. O świetności miasta świadczą do dziś zachowane średniowieczne gotyckie budowle. Wycieczka, podczas której zobaczymy wyjątkowo dobrze zachowane mury miejskie z wyjątkową na skalę europejską Bramą Młyńską, i najwyższą w Polsce Basztą Morze Czerwone. Prawdziwym klejnotem jest gotycka kolegiata (wstęp), tak okazała, że przez mieszkańców regionu nazywana jest katedrą. Kolejnymi skarbami są rynek z ratuszem i odwachem.

Na trasie zobaczymy też KOBYLANKĘ z Wieńcem Zgody – pomnikiem przyrody oraz pozostałości Klasztoru w MARIANOWIE, w którym mieszkała czarownica Sydonia.

Następnie udamy się do KOŁOBRZEGU – tu spacer z przewodnikiem, podczas którego zobaczymy m.in.: neogotycki ratusz z czerwonej cegły, Bazylikę Wniebowzięcia NMP, czyli konkatedrę, ponad 200-metrowe molo, pomnik zaślubin Polski z morzem, latarnię morską, port pasażerski, bindaż grabowy,źródełko solankowe na wyspie solnej, marinę solną, port jachtowy.

Obiadokolacja i nocleg w okolicy.

V DZIEŃ - 10.07.2022
Śniadanie.

Przejazd do BYTOWA, gdzie będziemy zwiedzać Muzeum Zachodniokaszubskie znajdujące się w północnym, najstarszym skrzydle zamku, zwanym Domem Zakonnym oraz dwóch przylegających do niego basztach: Młyńskiej i Prochowej.

Obiad.

Powrót do Białegostoku ok. 22:00

1700 zł

Formularz rezerwacji
Nowy formularz rejestracji szczegółowy
Członek PTTK? *
Jeśli nie jesteś członkiem PTTK, w kolejnym kroku podaj swoją datę urodzenia na potrzeby ubezpieczenia NNW.
Oświadczenie 1
Oświadczenie 2
Oświadczenie 3

Zgłoszenia

z podaniem imienia i nazwiska, daty urodzenia i numeru telefonu kontaktowego oraz wpłatą zaliczki w wysokości 300 zł przyjmujemy telefonicznie, drogą mailową (ro.pttk.bialystok@gmail.com) lub w biurze RO PTTK przy ul. Sienkiewicza 53 lok. 3/3.

Pobierz szczegółowy plan wycieczki
Comments are closed.